Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


APWorks Light Rider alebo elektrická motorka zo sveta 3D

Nielen niektoré výnimočné automobily predbiehajú svoju dobu, podobne sú na tom aj motorky. Jedným z príkladov je najnovší produkt od spoločnosti AP Works, ktorá je divíziou francúzskeho výrobcu lietadiel Airbus.

Ultraľahká motorka Light Rider je vyrobená zo sofistikovaných materiálov a tak váži len 35 kg.

APWorks_09  APWorks_06

Samotný rám motocykla, ktorý pôsobí nezvyčajne bionicky, ale zato zaujímavo, je vyrobený pomocou 3D tlače a 30 mikrometrov tenkých vrstiev. Pri výrobe použili miliardy častíc zliatiny hliníka respektíve kovový prášok a Scalmalloy, čo je špeciálny hliník používaný v leteckom priemysle. Výsledkom je 3D rám, ktorý sám o sebe váži len 6 kg.

APWorks_02  APWorks_03

APWorks_04  APWorks_07

Pri jednotlivých spojoch bolo použité laserové zváranie. Motocykel Light Rider, ktorého ostatné súčasti sú vyrobené štandardným postupom, je vybavený elektrickým motorom s výkonom 6 kW a krútiacim momentom 130 Nm.

APWorks_08  APWorks_05

Tento jednostopový dopravný prostriedok dosiahne maximálnu rýchlosť 80 km/h, pričom z nuly na 45 km/h dokáže zrýchliť za tri sekundy. Na vymeniteľnú batériu dokáže absolvovať 60 kilometrov. Spoločnosť APWorks plánuje dať do predaja len 50 kusov tejto motorky, pričom cena jednej je 50 000 eur.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov