Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

APWorks Light Rider alebo elektrická motorka zo sveta 3D

Nielen niektoré výnimočné automobily predbiehajú svoju dobu, podobne sú na tom aj motorky. Jedným z príkladov je najnovší produkt od spoločnosti AP Works, ktorá je divíziou francúzskeho výrobcu lietadiel Airbus.

Ultraľahká motorka Light Rider je vyrobená zo sofistikovaných materiálov a tak váži len 35 kg.

APWorks_09  APWorks_06

Samotný rám motocykla, ktorý pôsobí nezvyčajne bionicky, ale zato zaujímavo, je vyrobený pomocou 3D tlače a 30 mikrometrov tenkých vrstiev. Pri výrobe použili miliardy častíc zliatiny hliníka respektíve kovový prášok a Scalmalloy, čo je špeciálny hliník používaný v leteckom priemysle. Výsledkom je 3D rám, ktorý sám o sebe váži len 6 kg.

APWorks_02  APWorks_03

APWorks_04  APWorks_07

Pri jednotlivých spojoch bolo použité laserové zváranie. Motocykel Light Rider, ktorého ostatné súčasti sú vyrobené štandardným postupom, je vybavený elektrickým motorom s výkonom 6 kW a krútiacim momentom 130 Nm.

APWorks_08  APWorks_05

Tento jednostopový dopravný prostriedok dosiahne maximálnu rýchlosť 80 km/h, pričom z nuly na 45 km/h dokáže zrýchliť za tri sekundy. Na vymeniteľnú batériu dokáže absolvovať 60 kilometrov. Spoločnosť APWorks plánuje dať do predaja len 50 kusov tejto motorky, pričom cena jednej je 50 000 eur.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov