Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Ďalšie hromadné vyšetrovanie pre zlyhanie airbagov v zámorí

Júlová tragická autonehoda v Kanade si vyžiadala spustenie ďalšieho hromadného vyšetrovania funkčnosti airbagov. Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA) v tejto súvislosti preveruje viac ako osem miliónov nafukovacích zariadení do airbagov, ktoré vyrobila spoločnosť ARC Automotive Inc.   

Kanadský šofér utrpel zranenia nezlučiteľné so životom potom, ako sa mu pri havárii roztrhal airbag v jeho aute Hyundai Elantra z roku 2009. Kanadské úrady momentálne vyšetrujú ďalšie okolnosti nehody, pričom spomínané problematické nafukovacie zariadenia sa okrem Hyundaia montovali od roku 2004 aj do vozidiel od spoločnosti General Motors, Fiat Chrysler Automobiles a Kia.

Toto však nie je prvý prípad, ktorý NHTSA vyšetruje v spojení problematických airbagov a firmy ARC Automotive. Vyšetrovanie bolo spustené už aj v júli 2015, keď muselo ísť na testy bezpečnosti 490 000 vozidiel. Vtedy sa v štáte Tennessee roztrhali airbagy v dvoch vozidlách – Chrysler Town & Country (2002) a Kia Optima (2004). Smrteľné autonehody pri nefunkčných airbagoch evidujú aj v Číne, ale model Hyundai Elantra sa  predáva v USA s iným nafukovacím zariadením ako v Číne.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov