Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Suzuki chce na Mesiac!

Japonská Suzuki začne vyvíjať a poskytne technickú podporu pri zhotovení vozidla schopného zvládnuť pristátie na Mesiaci, prejsť po jeho povrchu pol kilometrovú vzdialenosť, či zbierať a odosielať z neho videá a snímky vo vysokom rozlíšení. Vyplýva to zo zmluvy o partnerstve, ktorú uzatvorilo Suzuki a lunárny výskumný tím Hakuto – jediný japonský účastník medzinárodného vesmírneho projektu Google Lunar XPRIZE.

Značka Suzuki, ktorá sa môže pochváliť viac, než storočnou históriou,  sa počas vývoja môže oprieť o bohaté skúsenosti. Už  polstoročie totiž produkuje spoľahlivé, úsporné a v teréne zdatné kompaktné vozidlá. Pri snahe o vstup do kozmu prostredníctvom mesačného roveru uplatní Suzuki najmä svoje technológie pre minimalizáciu hmotnosti či kontrolu trakcie z vývoja malých automobilov a automobilov s pohonom 4×4.

„Sme radi, že môžeme podporiť Hakuto a ich poslanie preskúmať mesačný povrch. Rozhodli sme sa podporiť vývoj vesmírnych technológií, nakoľko sami prispievame k vytváraniu mobilnej spoločnosti prostredníctvom výroby malých vozidiel. Tešíme sa na úspešné skúmanie mesiaca pomocou rovera s využitím Suzuki technológií,“ zdôraznil Toshihiro Suzuki, prezident, predseda predstavenstva a prevádzkový riaditeľ nadnárodnej spoločnosti Suzuki.

Suzuki (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov