Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nový špičkový dizajnér v Hyundai Motor: SangYup Lee

Hyundai Motor oznámil, že renomovaný dizajnér  SangYup Lee, doterajší šéf dizajnu exteriéru značky Bentley, sa od júna tohto roka stane viceprezidentom pre dizajn v Hyundai Design Center.

Nadväzujúc na svoje doterajšie skúsenosti z navrhovania luxusných automobilov najvyšších segmentov bude SangYup Lee vytvárať stratégie a smerovanie dizajnu, ako aj uplatňovať inovácie v oblasti dizajnu interiéru a karosérie, farieb a materiálov značiek Hyundai a GENESIS. Jeho partnerom pri tom bude senior viceprezident Luc Donckerwolke.

SangYup Lee je hviezdny kórejský dizajnér v rámci svetového automobilového priemyslu. Po promócii na fakulte sochárstva Hongik University v Kórei a Art Center College of Design v Kalifornii začal svoju kariéru v štúdiu Pininfarina a pokračoval v Porsche Design Center. V roku 1999 Lee nastúpil do General Motors, kde navrhol štúdie športových automobilov ako Camaro Concept, ktorá sa uplatnila ako ikonický Bumblebee vo filme Transformers, alebo Corvette Stingray Concept.

Následne Lee prešiel do Volkswagen Group of America ako šéfdizajnér, zodpovedný za dizajn značiek Volkswagen, Audi, Porsche a Lamborghini. Od konca roka 2012 bol šéfom dizajnu exteriéru spoločnosti Bentley Motors Limited.

Hyundai, dk

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov