Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Maťo Homola úspešný v Spa

Tretí pretekársky víkend sa karavána seriálu TCR International Series presťahovala do Belgicka na známy okruh Spa-Francorchamps.

Víkend sa odohrával na Maťovej obľúbenej trati. „Mám veľmi rád túto trať, ktorá sa rovnako ako Estoril radí medzi klasické okruhy a nie je tu veľa priestorov na chybu. Legendárna zákruta Eau Rouge je neskutočná. Je to fakt „na srdce“,“ povedal Maťo.

Do prvého meraného tréningu Maťo Homola nastúpil s cieľom vyskúšať nastavenia, ktoré by mohli vyhovovať tejto trati. Vyskúšal súpravu pneumatík, raz skončil aj mimo trate. V druhom meranom tréningu tím najprv pripravil brzdy do kvalifikácie a prvých pretekov a následne sa Maťo pustil do rýchlych kôl. S aktuálnym nastavením bol spokojný.

maťo spa (1)

Kvalifkácia

Do prvej kvalifikácie nastúpil Maťo Homola s cieľom zajazdiť čas, ktorý mu zabezpečí miesto v kvalifikácii č. 2. Do nej postupuje vždy 12 pretekárov. Tento cieľ sa podarilo naplniť a hneď v treťom kole zajazdil Maťo 5. najlepší čas.

Výborné prvé preteky

Do prvých pretekov odštartoval Maťo Homola zo 6. miesta, no vzápätí sa dostal na 5., keď pred ním štartujúci Sergey Afanasyev zostal stáť na štarte. Maťov tímový kolega Dušan Borković štartoval z Pole Position, no postupne prišiel o dobré umiestnenie a prepadol sa na tretiu priečku.
Maťo bojoval hlavne s J.K. Vernayom, ktorý ho predbehol a Maťo sa opäť dostal na 6. miesto. Maťo išiel v tesnom závese za Vernayom, ktorý zvádzal silné boje s pred ním idúcim J. Nashom, ktorého nakoniec aj vystrelil z trate a za to si vyslúžil prejazd boxovou uličkou, čo pre Maťa znamenalo posun na konečné 4. miesto.

V poslednom kole dostal Maťov kolega Attila Tassi defekt na pravé predné koleso a vo vysokej rýchlosti nabúral čelne do bariéry, našťastie si to odniesli len plechy a Attila je v poriadku.

Homola SPA.2

Dráma vrcholí

Preteky na belgickom okruhu priniesli dramatické momenty, Maťo Homola získal opäť výborné 4. miesto!

Druhé preteky priniesli dramatické momenty, keď sa Maťovi hneď po štarte podarilo predrať na 4. miesto a držal sa vo vláčiku za jazdcami pred ním. Maťovi sa podaril v polovici pretekov fantastický predchádzajúci manéver a dostal sa na tretiu priečku, no po dvoch zákrutách prišla chyba.

„Podarilo sa mi predbehnúť Buriho, veľmi čisto, no po dvoch zákrutách som dostal spŕšku kamenia do čelného a bočného okna, o ktoré som aj prišiel. Dokonca mi aj nejaké kúsky skla vleteli do tváre, čo ma trocha rozhodilo a spravil som chybu, ktorú Buri využil a zobral si 3. miesto späť.“ Následne Maťo dojazdil preteky aj s rozbitým bočným sklom na výbornom 4. mieste. „Je to už moje tretie štvrté miesto túto sezónu, už by to táto séria mohla skončiť a rád by som sa posunul na pódium. Sú to však dôležité body do celkového hodnotenia, takže som v podstate spokojný.“

Nasledujúce preteky sa budú konať 22.5. na legendárnom okruhu v Imole.

Spa Race (šr)

 

Celkové výsledky 2016

Jazdci

 1. Pepe Oriola 84 bodov
 2. James Nash 82 bodov
 3. Gianni Morbidelli 80 bodov
 4. Aku Pellinen 63 bodov
 5. Stefano Comini 59 bodov
 6. Jean-Karl Vernay 56 bodov
 7. Sergey Afanasyev 56 bodov
 8. Mat’o Homola 49 bodov
 9. Dušan Borković 47 bodov
 10. Davit Kajaia 26 bodov

Tímy

 1. Team Craft-Bamboo Lukoil 195 bodov
 2. WestCoast Racing 157 bodov
 3. Leopard Racing 121 bodov

Modely

 1. SEAT León 224 bodov
 2. Honda Civic 171 bodov
 3. Volkswagen Golf Gti 164 bodov

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov