Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Porsche Cayenne Platinum Edition

Porsche Cayenne je na trhu vo svojej druhej generácii. Automobilka pripravila pre zákazníkov novú edíciu, ktorá získa niektoré dizajnové vylepšenia.

Porsche Cayenne je najväčšie SUV v ponuke automobilky, ktoré bude mať novú limitovanú edíciu. Značka pripravuje jubilejné modely pri rôznych príležitostiach, táto edícia však nie je priradená k žiadnej významnej udalosti.

Porsche Cayenne Platinum Edition má 20-palcové disky kolies v dizajne RS Spyder a rozšírené blatníky. V sériovej výbave sú bi-xenónové reflektory so systémom Porsche Dynamic Ligh System (PDLS). Ten prerozdeľuje svetelný kužeľ pomedzi iných účastníkov cestnej premávky bez ich oslnenia.

Do sériovej výbavy pribudol tiež parkovací asistent, stmavovacie vnútorné a vonkajšie spätné zrkadlá alebo tmavšie tónované zadné sklá. Pri vstupe do vozidla zaujmú oceľové prahy s nápisom Platinum Edition, ktoré budú v hybridnej verzii podsvietené.

Porsche Cayenne Platinum Edition Porsche Cayenne Platinum Edition

Exteriérové nemetalizované farby sú v ponuke dve: biela a čierna. Za príplatok sú dostupné metalizované odtiene Deep Black, Purpurite Mahogany, Carrera White alebo Rhodium Silver.

V interiéri nájdeme kožené športové sedadlá s elektrickým nastavením. Stredový panel je čalúnený Alcantarou. Najnovší systém Porsche Communication Management obsahuje navigáciu, modul Connect Plus a audiosystém Bose.

Porsche Cayenne Platinum Edition Porsche Cayenne Platinum Edition

Prístrojová doska má navyše ozdobné analógové hodiny. Hybridná verzia ponúkne vykurovací a klimatizačný systém nezávislý na chode motora. Porsche Cayenne Platinum Edition bude v ponuke s 2 motorizáciami.

Vznetový trojlitrový šesťvalec ponúkne 193 kW (262 k) pri priemernej spotrebe 6,6 l/100 km. Hybridná verzia má systémový výkon 306 kW (416 k) a kombinuje trojlitrový zážihový šesťvalec s elektromotorom. Priemerná spotreba s plne nabitou batériou je iba 3,3 l/100 km.

Obe motorizácie sú už v predaji. Vznetový variant začína na cene 74 352 €, jeho hybridný kolega štartuje na 90 298 €. Prvé vozidlá prídu k majiteľom začiatkom júna.

MM, Porsche

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov