Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Seat Leon Cupra 290

Donedávna najsilnejší Seat, model Leon Cupra, dostal silnejšiu variantu. Konštruktéri pridali dvojlitrovému štvorvalcu 7 kW a upravili niektoré prvky v exteriéri a interiéri.

Seat Leon Cupra je k dispozícii ako hatchback s 3- a 5-dvermi alebo ako praktické kombi. Obdobné verzie ponúkne tiež výkonnejší variant Cupra 290. Číslica na konci názvu nie je náhodná, určuje totiž výkon motora.

Dvojlitrové TSI tak disponuje maximálnym výkonom 213 kW (290 k) a krútiacim momentom 350 Nm dostupným od 1 700 do 5 800 ot./min. V sérii je motor spojený so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, za príplatok Seat dodá 6-stupňovú prevodovku DSG.

Seat Leon Cupra 290 Seat Leon Cupra 290

Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Automobilka udáva priemernú spotrebu 6,7 l/100 km v prípade manuálnej prevodovky a 6,5 l/100 km s automatickou prevodovkou DSG. To zodpovedá emisiám CO2 156 a 149 g/km jazdy.

Preplňovaná pohonná jednotka využíva priame a nepriame vstrekovanie. Medzi prevodovkou a kolesami nainštalovali konštruktéri elektronicky riadený samosvorný diferenciál, ktorý je ovládaný hydraulicky.

Seat Leon Cupra 290 Seat Leon Cupra 290

Posilňovač riadenia je nastavený tak, že v nízkej rýchlosti má vodič menej práce s odporom pri zatáčaní a pri vysokej rýchlosti je k dispozícii presné riadenie. V sériovej výbave sú LED predné aj zadné svetlomety.

Svetlomety osvetľujú vozovku s farebnou teplotou 5 500 K (Kelvina). Za príplatok je dostupný adaptívny tempomat a systém Front Assist. Ten môže zabrániť dopravnej nehode núdzovým brzdením.

Seat Leon Cupra 290 Seat Leon Cupra 290

V interiéri nájdeme nový palubný systém, Mirror Link a služby Seat ConnectApp. K dispozícii je tak prístup na internet, čítanie e-mailov alebo Facebook. Automobil bude stáť na 19-palcových diskoch s titánovou farbou.

Aerodynamický balíček dodá spojler na zadnej hrane kufra alebo čierne kryty spätných zrkadiel. Športové sedadlá s čalúnením Alcantara majú biele prešívanie. Seat ponúkne individualizáciu s príplatkovou výbavou White Line, Black Line alebo Orange Line. Tieto prvky prinesú lakovanú mriežku prednej masky v príslušnej farbe.

MM, Seat

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov