Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

BMW M2: Safety Car MotoGP a M Performance

BMW predstavilo najostrejšiu verziu radu 2 len pred niekoľkými mesiacmi. Podľa automobilky je tiež známy už koniec produkcie. Tento rok je však pre model M2 výnimočný. BMW preň pripravilo nové doplnky a automobil sa tiež postaví na trať v sérii pretekov motocyklov  MotoGP.

BMW oznámilo produkciu a spustenie výroby malého kupé M2 len prednedávnom a už má o prezentáciu postarané. Zástupcovia pretekov MotoGP, ktorí spolupracujú s oddelením BMW M, si vybrali model M2 ako oficiálny automobil Safety Car.

Toto partnerstvo tvorí ideálnu kombináciu už takmer dve desaťročia. MotoGP sú motocyklové preteky na prototypoch vysokovýkonných pretekárskych jednostopových vozidlách. Divízia BMW M je jej partnerom od roku 1999.

Spoluprácu v roku 2014 predĺžili až do konca desaťročia, čo je vo vrcholovom medzinárodnom športe zriedkavé. Základom spolupráce je poskytovanie Safety Car vozidiel na zaručenie bezpečnosti jazdcov MotoGP.

BMW M2 MotoGP Safety Car BMW M2 MotoGP Safety Car

Automobily Safety Car musia byť vysokovýkonné, čo modely BMW M spĺňajú bez problémov. BMW M2 poháňa radový šesťvalec s maximálnym výkonom 272 kW (370 k) a maximálnym krútiacim momentom 465 Nm.

BMW má pre MotoGP pripravené tiež ďalšie vozidlá: M4 Coupe so vstrekovaním vody do motora, zdravotnícke X5 M a M550d, Safety Officer vozidlo M5 a Safety Motobikes BMW S 1000 RR. Model M2 však pre sériu MotoGP museli upraviť.

BMW M2 MotoGP Safety Car BMW M2 MotoGP Safety Car

Automobil dostal výfukový systém s karbónovými koncovkami, zadný karbónový difúzor, spojler, karbónovo-keramické brzdy (prototyp), svetlá LED na streche, na prednej mriežke, v zadných svetlách alebo volant čalúnení Alcantarou.

Od marca bude model M2 tiež možné objednať s novými doplnkami M Performance Parts. Exteriér ozdobia nové aerodynamické prvky, ako napríklad: doplnkové lišty, zadný difúzor alebo kryty spätných zrkadiel z karbónu.

BMW M2 BMW M2

V programe M Performance je dostupný výfukový systém s koncovkami s priemerom 93 mm a integrovaným logom M. Tlmiče pruženia sú nastaviteľné v 16 rôznych charakteristikách ťahu a 12 charakteristík tlaku.

Nové pružiny môžu znížiť svetlú výšku vozidla o 5 až 20 mm. V interiéri sú dostupné nástupné prahy s efektným podsvietením, volant s Alcantarou a modrým značením v polohe 12 hodín, M Performance volant s displejom alebo set karbónových doplnkov.

MM, BMW

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov