Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mopar predstavil zaujímavé modely na SEMA Show 2015

Mopar je výrobcom originálneho príslušenstva pre skupinu Fiat. Na výstave SEMA v Las Vegas však predstavil niekoľko upravených vozidiel, ktoré stoja za zmienku.

Úpravca Mopar sa zameral na americké automobily, ktorým pridal vynovený exteriér alebo vylepšené pohonné jednotky. SEMA Show bola tým pravým podujatím, kde podobne upravené vozidlá prezentovať.

Prvým predstaveným bol Dodge Challenger GT AWD Concept. Americký muscle car premenili na automobil s pohonom všetkých kolies. Táto koncepcia je u amerických značiek s vysokovýkonnými športovými vozidlami málo obľúbená.

Automobil stojí na 20-palcových diskoch s 5-lúčovým dizajnom. Mopar upravil exteriér s výfukovými koncovkami vo farbe Satin Black. Kožené sedadlá majú oranžové prešívanie. Vidlicový osemvalec HEMI spojili s 8-stupňovou automatickou prevodovkou. V Performance Kite mu zvýšili výkon o 55 kW (75 k).

Dodge Challenger Dodge Charger

Druhým modelom bol Dodge Charger Deep Stage 3. S upraveným motorom Mopar Scat Pack 3 Kit mu konštruktéri zvýšili výkon o 55 kW (75 k). Automobil je lakovaný do čiernej matnej farby. Veľké 22-palcové disky kolies v bronzovej farbe zvýraznia bočnú siluetu.

Dodge Dart GLH Concept stojí na 18-palcových diskoch s čierno eloxovaným povrchom. Mopar dodal tiež vysokovýkonnú brzdovú sústavu. Kožené sedadlá v červenej farbe dopĺňa červené prešívanie na palubnej doske.

Dodge Dart GLH Chrysler 300

Chrysler 300 je u nás známym modelom a v úprave Super S zaujme ešte viac. Znížené vozidlo má 22-palcové disky s tmavým dizajnom. Pohonnou jednotkou je 5,7-litrové HEMI, ktoré Mopar upraví na úroveň Stage 1, 2 alebo 3.

Chrysler 200 S Mopar je menší model. Bočné prahy a predný nárazník upravil Mopar do športového dizajnu. Čierne 19-palcové disky dopĺňajú keramicko šedú farebnú kombináciu. Kožené sedadlá zdobia modrý interiér.

Chrysler 200 Fiat 500X Chicane

Fiat 500X mal premiéru na tohtoročnej SEMA Show. Mopar predviedol úpravu, ktorou zaujal širokú verejnosť. Automobil pre mesto má 20-palcové disky v čiernej farbe, ktoré veľmi neladia s mestským štýlom parkovania.

Mopar pripravil program viac ako 100 originálnych dielov príslušenstva pre model 500X. Automobil poháňa 2,4-litrový motor spojený s 9-stupňovou automatickou prevodovkou. Model 500X Mobe je tiež upravenou verziou pôvodného 500X.

Bronzová farba je na kapote, streche alebo mriežke chladiča. Exteriérovú farbu Mopar Blue dopĺňajú 18-palcové disky v bronzovej a čiernej farbe. Pohonnou jednotkou je tiež 2,4-litrový motor Tigershack spojený s 9-stupňovou automatickou prevodovkou.

Fiat 500X Mobe Ram Rebel X

Ram Rebel 1500 je kategória vozidla sama o sebe. Mopar však automobil upravil a pridal písmenko X. Modrá Mopar farba kontrastne dopĺňa čierne matné elementy v exteriéri. HEMI motor so zdvihovým objemom 5,7 litra má upravené nasávanie vzduchu, výfukový systém a vyšší výkon.

Ram Promaster City Divemaster je upravená dodávka, ktorá nezaprie príbuznosť s inými modelmi Mopar. LED osvetlenie oživuje nákladový priestor. Automobil je určený pre fanúšikov potápania a tak má kompletnú potápačskú výstroj a miesto na jej uskladnenie.

Ram ProMaster DiveMaster Ram ProMaster DragMaster

Ram Promaster DragMaster môže slúžiť ako ťahač pretekárskych vozidiel alebo ako priestor pre ukladanie nástrojov. DragMaster stojí na 16-palcových diskoch. Na zadných dverách je logo Mopar, ktorý výrazne „svieti“ na bielom lakovaní.

MM, Fiat

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov