Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Porsche inovuje prvky výbavy v modeli Macan

Porsche nedávno pridalo do ponuky modelu Macan novú pohonnú jednotku. V týchto dňoch inovuje prvky výbavy, ktoré odlíšia nové modely vďaka výrazným exteriérovým a interiérovým zmenám.

Porsche Macan tak dostalo do príplatkovej výbavy nové prvky, ktoré boli doteraz dostupné len v iných modeloch. Macan GTS je tiež prvou verziou Macanu, ktorá tieto prvky výbavy môže mať.

Novinkou je systém Porsche Communication Management (PCM), ktorý len nedávno oslávil premiéru v modeli 911. Ponúka navigáciu v reálnom čase vrátane údajov o reálnej premávke a integrovaný Wi-Fi hotspot.

Základom systému je 7-palcový dotykový displej s vysokým rozlíšením. Užívateľské rozhranie ponúka intuitívnu obsluhu podobnú smartphonom. Pripojenie k systému je možné cez najrozšírenejšie pripojovacie body, ako napríklad: Bluetooth, USB alebo karta SD.

Modul systému obsahuje v stredovej lakťovej opierke integrované dobíjanie pre smartphony a zosilňovač príjmu signálu. Prvýkrát je tiež dostupná navigáciu s 3D zobrazením. Online dopravné informácie so službou Google poskytnú bezproblémové navigovanie na cestách.

Druhou novinkou sú LED hlavné svetlomety v dizajnovom svetlomete. Voliteľne sú dostupné s technológiou Porsche Dynamic Light System Plus (PDLS Plus). Farba svetelného lúča je podobná dennému svetlu a tak umožní najlepšie osvetlenie vozovky.

Porsche Macan Porsche Macan

Denné svietenie je zabezpečené 4 bodmi v štýle iných modelov Porsche. LED svetlomety majú centrálne umiestnený projekčný modul pre stretávací aj diaľkový režim voči bi-xenónovým svetlometom, ktoré používali oddelený projektor pre stretávací a diaľkový režim.

Systém PDLS Plus v sebe spája výhody dynamického osvetlenia zákrut a režim diaľkových svetiel. Automatické nastavovanie diaľkového lúča osvetlí vozovku v najlepšej možnej miere. Systém preberá údaje z navigácie a dokáže v predstihu upravovať svetelný lúč pred križovatkou alebo zákrutou.

Do ponuky tiež pribudli nové exteriérové a interiéroví balíčky. K dispozícii sú 21-palcové disky v lesklom dizajne z modelu 911 alebo náboje kolies s farebným logom Porsche. V interiéri je za príplatok kontrastné prešívanie s kožou Alcantara na výplniach dverí alebo na stredovej konzole. Všetky doplnky sú už k dispozícii u predajcov Porsche.

MM, Porsche

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov