Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Honda Civic Type R: začiatok výroby v Anglicku

Jeden z najvýkonnejších hothatchov v kompaktnej triede, Civic Type R, začal schádzať z výrobných pásov anglickej továrne Swindon. Honda tak znova začala s predajom úspešnej generácie hothatchov Type R.

Na oslavu začiatku výroby nového modelu Civic Type R pozvala Honda 200 zamestnancov a ľudí z manažmentu. Pri potlesku a hudbe zišli z výrobných pásov prvé 3 vozidlá Type R v červenej, bielej a modrej farbe.

Výkonný riaditeľ Hondy Veľká Británia, Soichiro Takizawa, poďakoval zamestnancom za ich dlhoročné pracovné nasadenie. Vyjadril tiež spokojnosť automobilky s úspešným prijatím modelu Civic Type R na verejnosti.

Úspechom pre továreň Swindon je, že sa stane jediným miestom na svete pre produkciu Hondy Civic Type R. Tento model reprezentuje značku v športovej oblasti a pomôže jej vrátiť späť slávu predchádzajúcich generácii Type R.

Honda Civic Type R Honda Civic Type R

Honda Civic Type R je vysokovýkonným automobilom. Na pohon modelu slúži dvojlitrový preplňovaný VTEC motor s maximálnym výkonom 228 kW (306 k). Pohonná jednotka sa môže vytočiť až na 7 000 ot./min.

Maximálna rýchlosť je 268 km/h. Konštruktéri na Type R zmenili zavesenie a pruženie, ktoré je voči sériovým Civicom tvrdšie a stabilnejšie. S pohonom predných kolies tak nový Type R nastupuje voči konkurencii Renault Megane R.S. a Seat Leon Cupra FR.

Honda po oznámení miesta produkcie nového Civicu Type R investovala do továrne Swindon 200 miliónov libier. Od roku 1985, kedy začali z výrobných pásov tejto továrne schádzať prvé modely, preinvestovala automobilka v Swindone viac ako 2,2 bilióna libier.

MM, Honda

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov