Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Ford začal vyrábať Focus aj v Rusku

Nový Ford Focus, ktorý v modernizovanej verzii prišiel na trh len pred niekoľkými mesiacmi, začnú vyrábať aj v ruskej továrni Vsevolozhsk. Upravené verzie budú prispôsobené na ruské cesty a poveternostné podmienky.

Nový Ford Focus je štvrtým automobilom značky, ktorý začali od tohto roka vyrábať v Rusku. Prevádzka Vsevolozhsk sa nachádza neďaleko priemyselného mesta Petrohrad. Celková investícia do továrne od začiatku výroby v roku 2002 predstavuje sumu 400 miliónov amerických dolárov.

Na začiatku tohto roka začalo z výrobných pásov schádzať nové Mondeo. Modernizovaný Focus ho nasleduje s niekoľkomesačným oneskorením. Továreň prešla rozsiahlou modernizáciou, ktorej súčasťou bolo zvýšenie automatizácie a zavedenie nových technologických procesov.

Podľa zástupcu značky v Rusku, Teda Cannisa, je Focus jedným z najpredávanejších modelov v krajine. Od začiatku výroby v ruskej továrni predali po 13 rokoch na tomto trhu už viac ako 720 000 kusov Focusov.

Ford vyrába v Rusku tiež model Transit (v továrni Elabuga) a Fiestu (v továrni Naberezhnie Chelny). Automobilka naďalej rozširuje výrobné kapacity. Tento rok začnú s produkciou motorov v továrni Elabuga.

Nový Ford Focus je tiež prvým automobilom značky, ktorý bude produkovaný v Rusku s 1,5-litrovým zážihovým motorom EcoBoost. Pohonná jednotka s výkonom 110 kW (150 k) je schválená pre použitie benzínu s RON 92.

Ford Focus Rusko Ford Focus Rusko

V automobile môže byť systém Active City Stop, ktorý pomáha znížiť dôsledok alebo úplne odvrátiť dopravnú nehodu. Aktívny parkovací asistent pomôže s parkovaním v úzkych miestach. Nový Focus bude mať tiež technológiu MyKey, ktorá umožní naprogramovať kľúč pre viacerých rodinných príslušníkov.

Rodič tak môže naprogramovať zákaz spustenia audiosystému, pokiaľ sa vodič nepripúta. S bi-xenónovými svetlometmi umožní nový Focus bezpečnejšie cestovanie po zničených cestách.

Pre ruský trh bude mať upravené niektoré príslušenstvo. Focus tiež prešiel viacerými drsnými skúškami. Špeciálny zimný balíček bude obsahovať elektricky vyhrievané čelné sklo, vyhrievané predné sedadlá a volant. Svetlá výška bola pre ruský trh zvýšená na 160 mm. Automobily z Ruska si tiež ponechajú 12-ročnú záruku proti prehrdzaveniu.

MM, Ford

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov