Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Mini Augmented Vision

Automobilka Mini prekvapila predstavením nových špeciálnych okuliarov, ktoré dokážu zobrazovať niektoré prevádzkové hodnoty automobilu.

Špeciálne okuliare už v minulosti predstavili automobilky Audi a BMW. Ingolstadtský výrobca využíval okuliare na virtuálne zobrazenie automobilov v predajni, BMW ich použilo na zobrazenie technického návodu na opravu vozidla.

Mini teda skúša nový projekt s okuliarmi. Na autosalóne v Šanghaji predstavili okuliare s názvom Augmented Vision. Táto dizajnová výbava predstavuje inovatívny pohľad do budúcnosti automobilov. Ide o dômyselné prepojenie vozidla Mini so špeciálnymi okuliarmi. Do nich sa premietajú niektoré vybrané ukazovatele. Dizajnová a farebná koncepcia bola vyvinutá Designworks špeciálne pre automobilku Mini.

S použitím technológie See-Throught zobrazujú okuliare informácie v zornom poli vodiča. Výnimočnosťou riešenia je však to, že neprekrývajú iných účastníkov cestnej premávky. Spolu s tým zvyšujú bezpečnosť jazdy.

Okuliare dokážu zobrazovať cieľovú destináciu z navigácie. V prípade zadania cieľového mesta sa tieto údaje prenesú do navigácie v automobile. Počas jazdy zobrazia smer a ďalšie užitočné navigačné údaje.

Mini Augmented Vision Mini Augmented Vision

Ďalšou funkciou je Head-up, ktorá je obdobná ako bežný Head-up displej. Okuliare tak zobrazia rýchlosť, rýchlostný limit, použitie smerových svetiel a podobne. Ďalej tiež zobrazia navigačné šípky pre ešte ľahšie navigovanie do cieľa cesty.

Funkcia Messaging umožňuje po doručení správy zobraziť malú ikonu. Počas jazdy je však otváranie správy zablokované. Okuliare tiež umožňujú transparentné videnie cez niektoré časti vozidla (A-stĺpik, dvere a pod.).

Funkcia Augmented Parking uľahčí parkovanie pomocou obrazu z kamery, ktorá je zabudovaná v automobile. Pre Mini je predstavenie týchto okuliarov dôležitým míľnikom v uvádzaní nových technológií.

MM, Mini

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov