Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Ford vyrobil 5 miliónov motorov EcoBoost

Ford označuje svoje ekologické zážihové motory EcoBoost. Koncom marca zišiel z výrobnej linky takýto motor s poradovým číslom 5 000 000. Pre automobilku je to významným úspechom.

Ford tak oslavuje ďalší míľnik vo svojej novodobej histórii. V Európe je  motorom EcoBoost vybavené viac ako 1 zo 4 vozidiel Ford. Najobľúbenejším motorom z rodiny EcoBoost je 1,0-litrový trojvalec.

Jubilejný motor namontovali do nového Forda Focus, ktorý zišiel z výrobnej linky v americkom štáte Michigan. Začiatok produkcie motorov EcoBoost sa datuje do roku 2009. V Európe predal Ford viac ako 230 000 vozidiel s motormi EcoBoost 1,0.

Tento trojvalec môže poháňať 10 rôznych modelov od malej Fiesty po veľké Mondeo. Výroba tohto motora prebieha v Nemecku a Rumunsku. Nový 1,0-litrový EcoBoost motor je typickým príkladom downsizignu.

Minulý rok predstavili Fiestu Red a Black Edition s 1,0–litrovým motorom a výkonom 103 kW (140 k). Litrový výkon tohto motora je tak vyšší ako 100 kW (136 k) na liter zdvihového objemu. Motor EcoBoost poháňa tiež športovú legendu, model Mustang.

Viac ako polovica nakonfigurovaných modelov Mustang v Európe je práve s motorom 2,3 EcoBoost. Ford vyrába celé portfólio motorov EcoBoost so zdvihovým objemom: 1.0 l, 1.5 l, 1.6 l, 2.0 l, 2.3 l a šesťvalcové 2.7 l a 3.5 l.

MM, Ford

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov