Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Ženeva 2015: Kia odhalila nové Picanto

Trieda mini automobilov nie je v Európe najbľúbenejšia. O to viac sa tu automobilka Kia snaží presadiť svoj mini automobil Picanto. Na autosalóne v Ženeve predstavila jeho modernizovanú verziu.

Kia uviedla na trh model Picanto v roku 2004. Odvtedy model prešiel rôznymi modernizáciami a v roku 2011 uviedli jeho druhú generáciu. V súčasnosti predstavuje automobilka  modernizáciu Picanta.

Novinka príde na trh s novým prepracovaným predným a zadným nárazníkom. Zmeny sa dotknú tiež prednej mriežky v štýle dizajnu Kia „tigrí nos“. Nové predné hmlové svetlomety dostanú okrúhly tvar.

Na výber budú 14-palcové disky kolies z ľahkých zliatin, športový balík a tiež verzie s troma alebo piatimi dverami. V interiéri pribudol chróm okolo prístrojového panelu a vetracích otvorov v palubnej doske.

Sedadlá majú nový vzor čalúnenia a do výbavy pribudne nový audiosystém. K dispozícii bude navigačný systém Kia so 7-palcovým displejom (k dispozícii od 3. štvrťroku). Za príplatok bude automobilka montovať tempomat s obmedzovačom rýchlosti.

Kia bude ponúkať 3 interiérové balíčky. Prvý, športovo vyzerajúci, Red Pack bude mať sedadlá čalúnené do umelej čiernej kože alebo červenej látky. Druhý balíček, Yellow Pack, bude k dispozícii tiež s čiernou kožou a so žltým prešívaním sedadiel. Posledný balíček, Brown Pack, ponúkne hnedú kožu v kombinácii s čiernou prístrojovou doskou.

Bezpečnosť zlepšia väčšie brzdové kotúče s priemerom 252 mm (zväčšenie z 241 mm) ako voliteľné príslušenstvo. Brzdnú dráhu z 100 km/h na 0 zlepšia o 2 metre na výsledných 37 m. Vynovený motor 1,0 MPI bude spĺňať emisnú normu Euro 6.

Kia Picanto sa vyrába v továrni Kia Sosan v Južnej Kóreii. Je to jeden z najpredávanejších modelov značky v Európe. V roku 2014 predala automobilka viac ako 51 000 kusov Picanta v Európe. Vynovený model príde na trh v priebehu marca.

MM, Kia

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov