Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Mercedesy z Južnej Ameriky

Brazílsky závod na výrobu osobných áut spoločnosti Daimler vybudujú za 154 mil. eur.

V prvom štvrťroku 2016 sa začne v brazílskom meste Iracemápolis (neďaleko Sao Paula) výroba modelu Triedy C v novom závode Mercedes-Benz koncernu Daimler. Po ďalšom štvrťroku aj výroba kompaktného SUV Triedy GLA.

 

Nový závod značky s hviezdou v Iracemápolise umožní najmä flexibilnejšie reagovať na želania brazílskych zákazníkov. Vybudujú ho pri investíciách pol miliardy brazílskych reálov (BRL), v prepočte vyše 153,55 milióna eur. Už pred spustením výroby závod vytvorí okolo 600 a následne ďalších 3-tisíc (najmä u dodávateľov a poskytovateľov služieb) nových pracovných miest.

„Naším cieľom je dosiahnuť po prvej fáze výstavby kapacitu produkcie 20-tisíc vozidiel ročne. Výrobný závod má potenciál na ďalšiu významnú výstavbu a rozšírenie výroby v budúcnosti,“ uviedol pri osadení základného kameňa závodu Markus Schäfer, člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars a zároveň vyzdvihol: „Vďaka novému výrobnému závodu Mercedes-Benz v Iracemápolise budeme jediným producentom, ktorý v Latinskej Amerike vyrába všetky triedy vozidiel – od osobných cez transportéry až po nákladné motorové vozidlá a autobusy.“

mb (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov