Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


BMW M Performance Parts pre model X6

BMW rozširuje ponuku príplatkovej výbavy M Performance Parts pre model X6. Nové príslušenstvo zvýrazní dynamický dojem z vozidla a umožní mierne zvýšenie výkonu vybraných motorizácii.

Súbor aerodynamický doplnkov v exteriéri a športových doplnkov v interiéri, odlíši upravený model X6 od bežných verzií. Model X6 nepatrí medzi automobilyurčené na pretekárske okruhy, no s upraveným podvozkom a zvýšeným výkonom bude v bežnej premávke veľmi rýchlym vozidlom.

V prednej časti automobilu s príplatkovým balíkom M Performance Parts zaujme karbónový spojler. Vzadu pribudne difúzor a strešný spojler. Upravený bude tiež zadný nárazník. Vonkajšie kryty spätných zrkadiel budú z karbónu.

BMW X6 M Performance Parts BMW X6 M Performance Parts

Čierne obličky masky chladiča s čiernymi lamelami odlíšia upravený automobil od bežných verzií. V príplatkovej výbave M Performance Parts budú 21-palcové disky kolies, ktoré budú mať vďaka špeciálnej výrobnej technológii o 1,5 kg nižšiu hmotnosť. V balíku je tiež upravené výfukové potrubie s koncovkami so vzhľadom V8.

V interiéri zaujmú na prvý pohľad nástupné lišty z ušľachtilej ocele s LED podsvietením využívajúce batérie. Karbónová kulisa voliča automatickej prevodovky Steptronic s logom M dodá interiéru športovejší dojem.

BMW X6 M Performance Parts BMW X6 M Performance Parts

Volant M Performance Parts je potiahnutý brúsenou kožou Alcantara. V hornej časti je červená značka, na vnútorných koberčekoch nápis BMW M Performance. Pedále a opierka nohy sú z ušľachtilej ocele.

Súčasťou ponuky je tiež zvýšenie výkonu pre dve pohonné jednotky. Prvou je vznetový radový šesťvalec xDrive30d s výkonom 190 kW (258 k) a krútiacim momentom 560 Nm. Po úprave od BMW sa zvýši výkon na 204 kW (277 k) a krútiaci moment na 585 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h prebehne o 0,2 sekundy skôr.

Motor dostane novú riadiacu jednotku, výkonnejší medzichladič stlačeného vzduchu a vpredu pribudnú výkonnejšie 18-palcové brzdové kotúče.

BMW X6 M Performance Parts BMW X6 M Performance Parts

Ďalšou motorizáciou, ktorú si bude môcť zákazník upraviť, bude trojlitrový zážihový šesťvalec xDrive35i s výkonom 225 kW (306 k) a krútiacim momentom 400 Nm. BMW zaručuje po úprave výkon 240 kW (326 k) a krútiaci moment 450 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h sa zlepší voči neupravenému modelu o 0,5 sekundy. Automobil dostane väčšie predné 19-palcové kotúče a namodro nalakované brzdové strmene s logom BMW M.

Novinkou je tiež analýza jazdného štýlu s aplikáciou BMW M Performance Drive Analyser, ktorá umožní analýzu dát z motora, rýchlosti vozidla a podobne. Základom je zásuvka palubnej diagnostiky OBD a aplikácia v zariadení so systémom iOS alebo Android. Komunikácia prebieha výlučne bezdrôtovo cez Bluetooth.

MM, BMW

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov