Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Opel Karl – miniauto z Rüsselsheimu

Opel chce po predstavení Corsy preniknúť do ešte nižšej triedy automobilov. Novinka Opel Karl bude naozaj patriť medzi miniautomobily – jeho dĺžka totiž nepresiahne 3,7 metra.

Opel predstavil model Karl ako vstupný model pre ľudí zaujímajúcich sa o túto značku. Základná cena bude nastavená na menej ako 10 000 €. Základná cena novej Corsy však štartuje na cene nižšej ako 9 000 €; preto bude zrejme musieť model Karl „podliezť“ aj túto cenovku.

Začiatok predaja predpovedá Opel na leto 2015. Menom Karl vzdáva hold synovi zakladateľa automobilky. Celková dĺžka vozidla bude 3,68 metra a odvezie 5 dospelých osôb v prijateľnom komforte.

Predná časť modelu sa nápadne podobá na minulú generáciu Corsy. Rozdielny je však predný nárazník, v ktorom sú integrované predné hmlovky. V modeli Karl sú hranaté, v minulej generácii Corsy mali okrúhly tvar.

Opel Karl Opel Karl

Opel predstavil novinku zatiaľ s jedinou dostupnou motorizáciou. Pod prednou kapotou bude pracovať nový 1,0 Ecotec s výkonom 55 kW (75 k). Moderný trojvalcový zážihový motor zapôsobí pokojným chodom vďaka pridaným vyvažovacím hriadeľom. Prenos krútiaceho momentu na predné kolesá zabezpečí 5-stupňová manuálna prevodovka. Automobil vyvinuli so zreteľom na komfort a bezpečnosť posádky. V sériovej výbave bude aj asistent rozjazdu do kopca a ESP.

Na prianie bude dostupný systém Lane Departure Warning (varovanie pred opustením jazdného pruhu). Vodiča upozorní akustický signál a žltá ikonka na prístrojovej doske.

Opel Karl Opel Karl

Hmlové svetlomety budú vybavené funkciou prisvetľovania do zákrut. Režim riadenia City umožní novému modelu ľahšie manévrovanie v meste. V zozname príplatkovej výbave nebude chýbať vyhrievaný kožený volant a vyhrievané predné sedadlá.

Noví majitelia budú môcť využívať aplikáciu Opel IntelliLink, ktorý zabezpečí integráciu zariadení s Apple iOS a Android  do menu automobilu. Automobil bude na prianie vybavený 14- až 16-palcovými diskami kolies. K dispozícii bude 10 rôznych metalických a nemetalických lakov.

MM, Opel

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov