Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nový Volkswagen Polo GTI

Volkswagen predstavil nasledovníka najostrejšej verzie svojho najmenšieho modelu. Polo GTI štvrtej generácie prinesie vyšší výkon a lepšie jazdné vlastnosti.

Polo GTI je výkonná alternatíva malého mestského vozidla. V poradí štvrtá generácia prichádza s vynoveným dizajnom, novou technikou a novými príplatkovými prvkami výbavy.

Exteriér nového Pola GTI dizajnéri od bežnej verzie značne odlíšil: predný nárazník má veľké otvory pre chladenie, pribudli tiež rozširujúce bočné prahy a GTI nápisy na predných blatníkoch.

Po prvýkrát budú v ponuke Pola GTI svetlomety s LED technikou pre stretávací a diaľkový režim i denné svietenie. Bočný pohľad obohacujú nové kolesá s priemerom 17 palcov.

Volkswagen Polo GTI Volkswagen Polo GTI

V štandardnej výbave bude športový podvozok, čierny zadný difúzor a dvojité chrómované koncovky výfuku. V interiéri pribudne športový kožený volant s červeným kontrastným prešívaním, ktoré je tiež použité na prevodovej páke a ručnej brzde.

Rohože sú lemované červenou farbou a ladia s dizajnom predných športových sedadiel, ktoré sú v štandardnej výbave vyhrievané. Polo GTI bude mať čierny strop a pedále z hliníka.

Do výbavy pribudli aj technické vylepšenia. Všetky rádionavigačné prvky výbavy môžu byť kombinované s digitálnym rádiom DAB+. Automobil môže byť vybavený detekciou únavy vodiča, multikolíznou brzdou a parkovacím asistentom Park Pilot.

Volkswagen Polo GTI Volkswagen Polo GTI

Prvýkrát v modeli Polo GTI budú v príplatkovej výbave športového podvozku dostupné elektronicky ovládané tlmiče. Pre použitie na okruhu umožňuje novinka úplné vypnutie systému ESC.

Na pohon bude slúžiť motor 1,8 TSI s výkonom 141 kW (192 k). Táto hodnota je blízko hodnote výkonu pretekárskej verzie Polo WRC, ktorá dosahuje výkon 162 kW (220 k). Maximálny krútiaci moment je 320 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvláda novinka za 6,7 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 236 km/h. V sérii má 6-stupňovú manuálnu prevodovku, za príplatok bude 7-stupňová  prevodovka DSG. Priemerná spotreba paliva s automatickou prevodovkou je 5,6 l/100 km, čomu zodpovedá 129 g CO2 na kilometer.

MM, Volkswagen

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov