Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Dacia predala od roku 2004 tri milióny vozidiel .

Od znovuzrodenia rumunskej automobilky neubehlo ani celých 10 rokov a Dacia môže oslavovať. Dôvodom je predaj trojmiliónteho automobilu. Je ním model Sandero Stepway.

Dacia bola v 90-tych rokoch vo finančných problémoch. Tie pretrvali až do nového milénia, kedy sa ju spoločnosť Renault rozhodla odkúpiť. Renault bol úzko spätý s Daciou aj v 70-tych a 80-tych rokoch, preto tento krok nebol veľkým prekvapením.

Dacia v roku 2004 uviedla na trh prvý model Logan, ktorý za nízku cenu ponúkol vysokú úžitkovú hodnotu. Dacia sa s týmto a ďalšími automobilmi dostala z červených čísel a začala prosperovať. V súčasnosti už nevyrába len model Logan, ale aj Sandero, či nedávno testovaný model Duster.

Tohtoročný autosalón v Paríži bol pre Daciu výnimočný tým, že v jej expozícii odovzdal predstaviteľ automobilky Renault, Nicolas Wertans, kľúče od trojmiliontého automobilu. Dacia Sandero Stepway s poradovým číslom 3 000 000 bude jazdiť na cestách v Španielsku.

Rok 2014 je pre automobilku Dacia veľmi úspešný. Počas prvej polovice roka sa predaje zvýšili o 24,4 %. Spomedzi všetkých výrobcov v Európe má Dacia najmladší modelový rad. Dacia tiež plánuje rozšíriť predaje do Izraelu.

Automobilka potrebuje upevniť pozície na trhoch, kam len nedávno vstúpila (Veľká Británia, Írsko, Dánsko, Nórsko, Cyprus a Malta). Pre veľký počet zákazníkov je Dacia v týchto regiónoch tzv. ” značkou rozumného nákupu.“

MM, Dacia

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov