Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Kia predstavila prvú rýchlonabíjačku v Európe

Elektromobily sú stále obľúbenejšie. Ich vážnym nedostatkom je však ešte stále dlhý čas nabíjania. Automobilky preto vyvíjajú rýchlonabíjačky. Jednu takú otvorila automobilka Kia v Európe.

Prvá rýchlonabíjačka automobilky Kia v Európe je v nemeckom Frankfurte. Kia rýchlonabíjačku musela otvoriť, pretože v štvrtom štvrťroku príde na trh jej elektromobil Soul EV. Vyrába sa na Slovensku a výrobca naň poskytuje záruku 7 rokov alebo 150 000 km.

Kia nainštalovala dve rýchlonabíjačky vo Frankfurte pri svojej centrále . Na začiatku predaja modelu Soul EV v Nemecku budú pre novinku slúžiť ako hlavný nabíjací bod . Nové nabíjacie stanice pomôžu značke Kia stať sa lídrom v pokročilých elektrických nabíjacích staniciach.

Na slávnostnom otvorení rýchlonabíjacích staníc bol prítomný prevádzkový riaditeľ Kia Motors Europe, Michael Cole. Kia vidí batérie elektromobilov ako kľúčové riešenie pre budúcu mobilitu a bude do tejto technológie naďalej investovať.

Kia Soul EV

Veľkokapacitné nabíjacie stanice s výkonom 100 kW sú schopné nabiť Soul EV z nuly na 80 % za 25 minút. Nabíjacie stanice navrhla a vyrobila spoločnosť Signet Systems, ktorá je významným kórejským dodávateľom elektroniky.

Po inštalácii dvoch rýchlonabíjacích staníc plánuje Kia rozmiestniť 233 nových nabíjacích staníc u všetkých dealerov, ktorí budú model Soul EV predávať. Spolu s už existujúcimi nabíjacími stanicami budú mať majitelia Soulu EV k dispozícii po celej Európe 373 nabíjacích staníc .

Kiu Soul EV je poháňa elektromotor s výkonom 81 kW (110 k) a hodnota krútiaceho momentu dostupného od nulových otáčok dosahuje 285 Nm. Pod kabínou je uložená lítium-iónová batéria s kapacitou 27 kWh. Novinka zrýchli z 0 na 100 km/h za 12 sekúnd, dosiahne maximálnu rýchlosť 145 km/h a zvládne na jedno nabitie trať dlhú 212 km.

MM, Kia

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov