Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Toyota Camry 2014

Toyota inovovala pre modelový rok 2014 svoj najväčší sedan, model Camry. Pre Camry je najdôležitejším trh v USA, niekoľko z nich sa však predá aj u nás.

Camry je vo výrobnom pláne Toyoty už 32 rokov. Všetky generácie najväčšieho sedanu od Toyoty dosiahli v strednej triede dobré renomé . Zákazníkov oslovila vysoká úroveň kvality, trvanlivosť a spoľahlivosť.

Aktuálna, siedma generácia, je v predaji od roku 2011. Nový model má Toyota vyrábať aj v Rusku, kde je Camry veľmi obľúbená. Na tomto veľkom a rozvíjajúcom sa trhu dosahuje Camry v D segmente podiel 24 % .

Modernizovaná Camry stavia na silných stránkach existujúceho modelu. Zmenou prešiel dynamický exteriér a do interiéru pribudli materiály, ktoré zabezpečia ešte vyššiu kvalitu. Ppribudlo tiež elektricky vyhrievané čelné sklo.

Toyota Camry Toyota Camry

Ďalším novým prvkom výbavy je multimediálny systém Go Plus s Toyota Touch 2. Má vyššie rozlíšenie obrazovky a nové funkcie. Medzi príplatkovými prvkami budú systémy: automatické diaľkové svetlá (AHB), monitorovanie mŕtveho uhla (BSM) a výstraha pred nárazom zozadu (RCTA).

Novinkou je 2,0 litrový zážihový štvorvalec s variabilným časovaním ventilov (VVTi-iW). Spolu s novou 6-stupňovou automatickou prevodovkou má Camry s týmto motorom o 13 % nižšiu spotreby, než predchádzajúca generácia.

Toyota Camry Toyota Camry

Nová Camry bude mať  lepšie jazdné vlastnosti aj vďaka novému prednému diferenciálu a novému elektrickému posilňovaču riadenia. Technici tiež dolaďovali zavesenie kolies.

Od začiatku produkcie modelu Camry predala Toyota za 32 rokov viac ako 16 000 000 kusov týchto automobilov. Toyota Camry sa predávala na 80-tich trhoch po celom svete. Modernizovaný model má v tomto trende pokračovať.

MM, Toyota

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov