Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Rolls-Royce Phantom Pinnacle Travel Collection

Za dlhým názvom sa skrýva nová verzia jedného z najluxusnejších automobilov súčasnosti, Rolls Royce Phantom. Pobočka Rolls-Royce v Singapure predstavila vybranému publiku jedinečnú edíciu.

Automobil je novým vozidlom zo špeciálneho programu na mieru vyrábaných automobilov z kolekcie Bespoke Collection. Vznikla z lásky k cestovaniu modernými automobilmi.

Je zhmotnením predstavivosti a remeselného majstrovstva. Sídlo Bespoke Collection je v anglickom Goodwoode. Spoločnosť sa zameriava na moderné luxusné cestovanie. Automobil bude veľmi vzácny, vyrobia len 15 kusov.

Vozidlo ponúka širokú škálu farieb, honosné materiály a ručne vyrobené diely. Je reakciou na rastúci záujem o luxusné automobily a cestovanie. Až 95 % predaných Rolls-Roycov v roku 2013 následne majitelia upravili, aby vznikol jedinečný kus.

Rolls-Royce Phantom Pinnacle Rolls-Royce Phantom Pinnacle

Dvojfarebný exteriér tvorí farba Smoky Quartz na hornej časti automobilu a Cornish White v spodnej časti. V interiéri je kožené čalúnenie červenej farby Morello Red s ústricovou farbou Seashell na sedadlách.

Koberčeky nie sú z velúru, ale z pravej ovčej vlny. Farebné vyhotovenie je tiež Morello Red. Ďalšou farbou v interiéri je Smoke Grey na prešívaní sedadiel a vankúšoch, ktoré zvyšujú komfort pre cestujúcich na zadných sedadlách.

Rolls-Royce Phantom Pinnacle Rolls-Royce Phantom Pinnacle

Rolls-Royce využíva pri výrobe a opracovaní drevených povrchov metódy, ktoré používajú nábytkárski majstri. Každý drevený kúsok je pre maximálnu presnosť vyrezaný laserom. Najnáročnejší kontrolórsky postup potom poskytuje ľudské oko.

V špeciálnom interiéri je 230 samostatných dielcov. Spolu vytvárajú prostredie transkontinentálnych vlakov. Tento motív je zrejmý od prednej skrinky po zadné dvere. Na čalúnení dverí je 24 633 stehov, ktoré sú dôkazom svedomitej remeselníckej výroby.

MM, Rolls-Royce

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov