Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Festival Nissan Nismo na Nürburgringu

Priaznivci športovej divízie Nissanu, oddelenia Nismo, s nadšením prijali správu o prvom oficiálnom stretnutí vozidiel Nismo. Uskutoční sa na najznámejšom okruhu, v takzvanom Zelenom pekle, na Nürburgringu.

Prvý ročník stretnutia bude o to pôsobivejší, že divízia Nismo oslavuje tento rok 30. výročie založenia. Prvé oficiálne stretnutie fanúšikov a majiteľov upravených vozidiel divíziou Nismo bude 24. augusta. Akcia sa bude konať počas akcie Sport1 Trackdays. Tá každoročne priláka na okruh Nürburgring fanúšikov rýchlych vozidiel.

Nissan predstaví veľa kultových vozidiel zo svojej zbierky . Ozdobou dňa nebudú len automobily, ale aj hviezdy motoristickej scény. Najväčšou atrakciou bude najnovšia generácia Nissanu GT-R Nismo.

Bežný model GT-R je jedným z najšportovejších automobilov, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Upravená verzia Nismo však ponúkne viac. Vlajková loď má 3,8 litrový vidlicový šesťvalec preplňovaný dvojicou turbodúchadiel. Maximálny výkon je 441 kW (600 k) a maximálny krútiaci moment 652 Nm. Návštevníci budú môcť okúsiť na vlastnej koži, aké sily pôsobia na jazdcov počas jazdy na okruhu.  Za volantom špeciálnych modelov GT-R budú sedieť profesionálni jazdci. Spolu s touto akciou Nissan usporiada aj Nissan Race Challenge a súťaž GT Academy. V nej si budú môcť záujemcovia vyskúšať, ako dokážu ovládať vozidlo v rôznych podmienkach.

Nissan chce podporovať účasť mladých na podujatí. Deti do veku 13 rokov majú vstup zadarmo, mladiství zaplatia 10 €. Cena vstupenky pre dospelú osobu je 20 €.

MM, Nissan

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov