Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Opel Handy Cyklo Maratón štartuje!

V stredu 30. júna 2014 odštartuje v Prahe už druhý ročník extrémnych pretekov zmiešaných tímov zdravých a hendikepovaných cyklistov „Opel Handy Cyklo Maratón 2014” (OHCM).

Slávnostný štart bude o 8:00 h na Staromestskom námestí, od 9:00 h sa štartuje už naostro z Letenskej pláne. Hneď po štarte na Letnej sa pretekári vnoria do dokončovaného tunelu Blanka, aby po troch kilometroch vyšli v Tróji. Celá trasa a všetky detaily extrémneho maratónu popisujú jeho internetové stránky www.111hodin.cz.

Na štart OHCM se tento rok postaví 29 tímov, na ktoré čaká trať dlhá 2222 km naprieč ČR a SR, ktorú musia zdolať v limite 111 hodín. Podmienkou pritom je, že najmenej jeden z členov tímov musí byť hendikepovaný cyklista idúci na handbiku. Extrémne preteky podporujú tých, ktorí sa s hendikepom ešte len učia žiť – každý tím ide „pre“ jedného človeka, ktorý je čerstvo pripútaný na invalidný vozík – a počas jesene pre tieto osobnosti bude zorganizovaný tzv. zážitkový víkend.

Najrýchlejšie tímy by mali do cieľa v Prahe prichádzať už v sobotu ráno, slávnostné vyhlásenie sa koná v nedeľu 3. 8. 2014 od 16:00 h v parku Ladronka v Prahe 6. V bohatom programe s bezplatným vstupom vystúpia napr. kapely Monkey Business a The Tap.

„Veľmi rád som podporil akciu, ktorá zmazáva rozdiel a bariéry medzi svetom hendikepovaných a zdravých ľudí. Zároveň chcem vyjadriť svoj obdiv tým, ktorí len trpne neprijímajú svoj osud, ale navzdory svojmu hendikepu vedú aktívny a pestrý život,“ hovorí pražský primátor Tomáš Hudeček, pod ktorého záštitou sa maratón koná.

Generálnym partnerom Opel Handy Cyklo Maratónu je české a slovenské zastúpenie automobilky Opel. Opel vždy mal a stále má k športu veľmi blízko – okruhové preteky DTM, automobilové súťaže, rallycross… tam všade Opel zanechal nezmazateľnú stopu. „Ale hlavným dôvodom prečo sme od začiatku generálnym partnerom Opel Handy Cyklo Maratónu je vlani rozbehnutý program komplexnej podpory hendikepovaných motoristov Opel Handycars – a extrémny maratón je výborným prostriedkom na jeho popularizáciu,“  hovorí Pavel Šilha, riaditeľ českého a slovenského zastúpenia automobilky Opel. „A pretože vždy chodíme s kožou na trh, postavili sme už vlani na štart prvého ročníka maratónu tím zostavený zo zamestnancov našej kancelárie – a hneď na prvý krát sme zvíťazili! Je jasné, že tento rok – v podstatne tvrdšej konkurencii – to budeme mať oveľa ťažšie, ale ako vždy a vo všetkom, aj na štart tohtoročného Opel Handy Cyklo Maratonu ideme s jasným cieľm: Zvíťaziť!“

Na titulnej fotografii Pavel Šilha, riaditeľ českého a slovenského zastúpenia automobilky Opel a kapitán tímu Opel Enjoy, a Heřman Volf, zakladateľ extrémneho maratónu Opel Handy Cyklo Maraton

Opel, DK

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov