Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Seat Leon Eurocup sa začal v Nemecku

Španielska automobilka Seat, ktorú v koncerne VW prezentujú ako športovejšie orientovanú značku, podporuje pohárový seriál vlastných automobilov. Podľa názvu podujatia je jasné, že preteky sa jazdia výlučne na vozidlách Seat Leon.

Seat pripravil podujatie Leon Eurocup v tomto roku po prvý krát. Ešte pred prvými pretekmi sa uskutočnil testovací deň v Barcelone. Všetci sa tu jazdci premiérovo stretli a mohli si vyskúšať automobily na trati.

Prvé preteky sa uskutočnili na jednom z najznámejších okruhov sveta, na Nürburgringu. Ako je známe, okruh leží 70 km južne od Kolína nad Rýnom a ponúkol jazdcom 5,148 km dlhú trať s mimoriadne náročnými podmienkami.

Víkend (2.-4. mája) sa skladal z dvoch tréningových jázd v piatok a trvali 30 minút. V sobotu nasledovala 30 minútová kvalifikácia na hlavné preteky a v nedeľu ráno sa uskutočnilo hlavné podujatie. Každé preteky trvali maximálne 40 minút a jazdci absolvovali vzdialenosť 50 až 70 kilometrov.

Seat Leon Eurocup Seat Leon Eurocup

Prvých 10 v poradí získalo body za umiestnenie. 10 bodov prvý jazdec, 8 bodov druhý, 6 bodov tretí a každý ďalší bol ohodnotení o jeden bod menej, než predchodca. Finančná odmena čakala na 8 najlepších jazdcov. Spolu s víťazom si rozdelili 2 500 €.

Jaime Puig, riaditeľ Seat Sport prezradil: „Bude to veľmi zaujímavé obdobie. Máme zmes rôznych jazdcov, od tínedžerov až po veľmi skúsených jazdcov, vrátane troch dám.“ Preteky v sezóne 2014 tak budú divácky veľmi sledované.

Seat Leon Eurocup Seat Leon Eurocup

Vodiči sadajú za volant upravených Leonov. Automobily majú hmotnosť len 1 150 kg a jazdia na 18-palcových diskoch. Výkon 2,0 litrových zážihových jednotiek sa po úpravách vyšplhal až na 246 kW (330 k).

Počas sezóny 2014 Seat Leon Eurocup zavíta na rôzne zaujímavé trate, napríklad na Salzburgring, Silverstone, Spa, Monzu či do Barcelony. Päť z nich sú trate, na ktorých sa jazdí aj Formula 1.

MM, Seat

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov