Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Harley-Davidson predstavil nové modely na rok 2014

Ikonická motocyklová značka ohlásila návrat legendárneho modelu Low Rider a cestovného SuperLow 1200T. Ako čerešničku predstavila rebelský Street Bob Special Edition.

Harley-Davidson (NYSE:HOG) je zase v tom. Ihneď po uvedení modelu H-D Street™ 750 a spustení Projektu RUSHMORE, popredný americký výrobca motocyklov dnes odhaľuje tri nové motocykle, ktoré rozširujú už teraz širokú ponuku mestských motocyklov a prináša tak do showroomov každého predajcu Harley-Davidson ďalšie možnosti pre ďalších jazdcov. Uvedenie retro modelu Low Rider, svižného SuperLow 1200T a nahnevaného Street Bob Special Edition uprostred roka predstavuje dokončenie uvádzania doteraz najväčšieho počtu nových modelov v 110-ročnej histórii spoločnosti Harley-Davidson, čím výrobca udržuje maximálnu rýchlosť pri vývoji produktov orientovaných na zákazníka. „Je to úžasný rok,“ hovorí Rob Lindley, Vice-President a Managing Director pre oblasť EMEA. „Najskôr Projekt RUSHMORE, potom H-D Street a teraz nové modely Street Bob Special Edition, SuperLow 1200T a Low Rider. To všetko sú výsledky jazdenia s našimi zákazníkmi, vďaka čomu sme na trh priniesli presne to, čo chcú. Každý model predstavuje technickú zručnosť a rebelského ducha, ktorého vkladáme do každého nového motocykla Harley.”

Low Rider
V roku 1977 Harley-Davidson vytvoril custom motocykel založený na filozofii „jazdi drsne, nestaraj sa, vytvor si vlastné hranice“, ktorý sa stal ikonou – Low Rider.

low rider_3 low rider

Dnes sa tento vzdorovitý prístup vracia s odvetou v podobe legendárneho modelu Low Rider, ktorého meno sa vracia na celkom novom cruiseri plávajúcom po ceste v starom štýle s novým vzrušujúcim výkonom. Leštený štít na prednom svetlomete a matná čierna povrchová úprava sú hlavnými štýlovými prvkami prevzatými z originálneho modelu Low Rider. Neslabnúci výkon motora Twin Cam 103 oznamuje odchod uspokojivým hlbokým zvukom prechádzajúcim z motora cez stočené zvody až do spojeného výfuku. Odpruženie je vyladené na celodenný komfort a precíznu ovládateľnosť a predné dvojkotúčové brzdy poskytujú adekvátnu silu na bezpečné zastavenie. Nové nastaviteľné sedadlo a predstavec riadidiel poskytujú dokonalé nastavenie pre ešte širšie spektrum majiteľov. Množstvo originálneho príslušenstva ponúka nekonečné možnosti na vyjadrenie vášho ja, aby každý jazdec bol výnimočným pánom cesty.

SuperLow 1200T
Harley-Davidson otvára dvere k cestovateľským dobrodružstvám uvedením nového modelu Super Low 1200T. Tento motocykel spája obratný podvozok so všetkými potrebnými cestovnými vlastnosťami a výkon, s ktorým dosiahnete až za horizont. Odnímateľný čelný štít, uzamykateľné postranné brašne a cestovné pneumatiky Michelin® Scorcher™ 11T sú štandardnou výbavou. Rozširovacie miesta zahŕňajú odnímateľné držiaky príslušenstva a operadlá na jednoduché prispôsobenie motocykla.
SuperLow 1200T_3 SuperLow 1200T_2
Nová ergonómia sedadla a ovládacích prvkov je navrhnutá špeciálne pre dlhé trasy, vďaka čomu poskytuje potrebný komfort. Motocykel SuperLow 1200T udržuje tempo skupiny vďaka motoru Evolution V-Twin s objemom 1200 cm3. Vďaka hmotnosti, nižšej o 53,5 kg oproti najľahšiemu cestovnému motocyklu Harley-Davidson Big Twin, je model SuperLow 1200T najľahší cestovný motocykel v našej ponuke. Celok dotvárajú zliatinové disky kolies Harley-Davidson, voliteľný dvojfarebný lak a množstvo žiarivého chrómu.

Street Bob Special Edition
Nový Street Bob® Special Edition je custom model, ktorý si zachováva striedmu a nezmenenú esenciu modelu Big Twin Street Bob. V roku 2014 prichádza s množstvom pôsobivých prvkov, ktoré poskytnú jazdcom Harley-Davidson po celom svete ešte viac výkonu a štýlu. Tento motocykel inšpirovaný programom Harley-Davidson Factory Customization je dostupný výlučne na vybraných trhoch, vrátane Európy, Stredného Východu a Afriky.
street bob special edition_2 street bob special edition

Street Bob Special Edition posúva rebelské custom modely Harley-Davidson na hranice maxima a jeho výkonný motor s objemom 1690 cm3, 5-lúčové zliatinové kolesá a unikátny dvojfarebný lak s grafikou mu dodávajú punc výnimočnosti. Veľmi obľúbené a štýlové 2-miestne sedadlo Badlander®, vpredu umiestnené ovládacie prvky a nízke riadidlá dávajú tomuto chuligánskemu bobberu ešte nahnevanejší vzhľad. Ideálny model pre tých, ktorí si vedia vychutnať čistú esenciu jazdy na motocykli.

Nový model si uchováva všetky kľúčové prvky štýlu minimalistického Big Twin-u, ktoré zahŕňajú krátky zadný blatník, palivovú nádrž Fat Bob® a tmavú povrchovú úpravu motora. Rozmenené na drobné, tento model začína delenými zliatinovými diskami s piatimi lúčmi s čiernou povrchovou úpravou a kontrastnými brúsenými detailmi. Nízke riadidlá v štýle „Drag“ nahrádzajú štandardné „mini-ape“, čím znižujú profil motocykla. Dvojmiestne sedadlo Badlander nahrádza štandardné 1-miestne a motocyklu dáva plynulú a čistú líniu od nádrže až po zadný nárazník.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov