Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Ženeva: SEAT predstavil nový Leon CUPRA

Nový SEAT Leon CUPRA je nielen jednoznačne najvýkonnejším modelom radu Leon ale súčasne aj najvýkonnejším sériovo vyrábaným automobilom španielskej značky. Je na výber s výkonom 195 a 206 kW (265 a 280 k) buď s manuálnou prevodovkou alebo s prevodovkou DSG s dvoma spojkami. Všetky kombinácie zaručujú verzii CUPRA výborné jazdné vlastnosti a pôžitok z jazdy na najvyššej úrovni. So svojim rozsiahlym sériovým vybavením a vynikajúcou kvalitou je Leon CUPRA novým etalónom vo svojom segmente. Ďalšou silnou stránkou novej športovej ikony SEAT je, že sa po prvý raz bude predávať s päťdverovou karosériou aj ako trojdverový model Leon SC (Sport Coupé).

Na večernom podujatí koncernu Volkswagen pre médiá Jürgen Stackmann povedal: “Novým modelom Leon CUPRA robí značka SEAT opäť výrazný skok dopredu. CUPRA je suverénny, vysoko výkonný automobil, ktorý svoju expresívnu dynamiku spája s komfortom vyhovujúcim pre dlhé jazdy a presvedčivou celkovou kvalitou. Pôžitok z jazdy a vynikajúci dizajn poskytuje každý model Leon, no nová verzia CUPRA demonštruje kompetenciu značky SEAT v úplne novej dimenzii. Sme hrdí na túto novú ikonu značky a sme presvedčení o jej úspechu.”

Koncentrovaný komplet high-tech zaručuje enormný výkon novej verzie CUPRA. Jeho vrchol predstavuje nový motor 2.0 TSI vybavený duálnym systémom vstrekovania paliva a variabilným časovaním ventilov. Podľa verzie dosahuje výkon 195 kW (265 k) alebo 206 kW (280 k). Adaptívny podvozok DCC, samozverný diferenciál prednej nápravy, progresívne riadenie, systém regulácie jazdnej dynamiky CUPRA Drive Profile a štandardné predné reflektory kompletne zo svietiacich diód LED sú ďalšími príkladmi najmodernejších technológií.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov