Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nový Qashqai chce byť lídrom na trhu

Nissan nasleduje trendy a okrem nových technológií ponúka elegantnejší dizajn, úspornejšie motory a hlavne nižšiu hmotnosť.

S novým Nissanom Qashqai prichádzajú aj veľké očakávania – od roku 2007 sa ho predalo vyše 2 000 000 kusov, čo z neho robí lídra na trhu kompaktných crossoverov. Nový model má upútať stálych zákazníkov C-segmentu, ktorí chcú štýlové vozidlo, alebo nových zákazníkov prichádzajúcich z vyšších segmentov, ktorí hľadajú úspornejšiu alternatívu k tomu, čo im parkuje v garáži. Aj kvôli nim si dal Nissan záležať, aby nový Qashqai pôsobil elegantne a prémiovo a zároveň ponúkal všetky najnovšie bezpečnostné aj komfortné prvky.


Nový crossover od Nissanu je dlhší, širší a nižší než jeho predchodca, ponúka LED predné svetlomety, pokročilý systém pohonu štyroch kolies ALL-MODE 4×4-i, ktorý čiastočne ťaží z know-how získanom pri modeli GT-R, prepracovaný podvozok so zdvojenými tlmičmi a všetky bezpečnostné prvky programu Nissan Safety Shield.

Na pohon mu budú slúžiť preplňované benzínové motory 1.2 DIG-T 85 kW (115 k) a 1.6 DIG-T 110 kW (150 PS), a dieselové 1,5 dCi 81 kW (110 k), resp. 1,6 dCi 96 kW (130 k).

 

 

 

Juraj Hrivnák, ts

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov