Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Polaris predstavuje svoj najkomplexnejší rad ATV pre dve osoby

Úplne nový rad Sportsman 570 vyniká modernizovaným dizajnom, pohodlnejším sedlom aj celkovou ergonómiou a vyššou životnosťou.

Spoločnosť Polaris Off Road predstavuje svoj dlho očakávaný rad, ktorý rozširuje najpredávanejšiu platformu Sportsman o modely pre dve osoby. Portfólio Sportsman 570 teraz zahŕňa tri nové modely; Sportsman Touring, X2 a 6×6. Či už pred vami stojí náročná úloha, vyrážate na loveckú výpravu alebo chcete preskúmať neobjavené cesty, nový rad Sportsman 570 pre dve osoby je pripravený na všetko, a navyše ponúka bezkonkurenčné pohodlie, silu a všestrannosť.

 

„Sme pripravení uspokojiť skutočné potreby našich zákazníkov v oblasti úžitkových aj rekreačných vozidiel, a preto sme vzali náš najpredávanejší rad štvorkoliek a rozšírili ho o nový rad Sportsman 570 pre dve osoby,“ povedal Rodrigo Lourenco, viceprezident spoločnosti Polaris Off Road pre medzinárodný predaj. „Model X2 ponúkne našim zákazníkom, ktorí tvrdo pracujú a často objavujú nepoznané miesta, maximálnu všestrannosť, zatiaľ čo cestovný variant poskytuje dostatok priestoru pre dvoch, aby si spoločne vyskúšali jazdu v off-roade. Náš nový model 6×6 je ideálnym strojom pre zákazníkov, ktorí chcú od východu do západu slnka stihnúť ešte viac práce. Je postavený tak, aby s ľahkosťou zvládol aj ťažké úlohy.“

 

Vylepšenia naprieč modelovým radom Sportsman 570 pre dve osoby:

  • Lepšie manévrovanie a ovládateľnosť vďaka zosilnenému podvozku, ktorý je dvakrát tuhší, vylepšený motorový brzdový systém (EBS), aktívna kontrola zjazdenia svahu (ADC), ktorá zaisťuje plynulejšie a kontrolovanejšie spomalenie z kopca, a elektrický posilňovač riadenia Multi-Select (EPS) s nastaviteľnou úrovňou, ktorý znižuje únavu a prispôsobí sa preferenciám jazdca.
  • Vylepšené odpruženie s dvojitým A-ramenom, nezávislé zadné odpruženie so zdvihom až 24,1 cm a vylepšené utesnené puzdrá s dlhšou životnosťou, ktoré pomáhajú pohlcovať nerovnosti a vyjazdené koľaje pre plynulejšiu jazdu.
  • Pohon všetkých kolies (AWD) True-On-Demand, ktorý dodáva istotu pri prejazde náročným terénom, detekuje preklz pneumatík za mokra alebo na sypkom povrchu a okamžite dodá výkon na všetky štyri kolesá, aby zaistil optimálnu trakciu a kontrolu.
  • Predĺžené servisné intervaly zdvojnásobili čas medzi výmenami oleja a ďalšou bežnou údržbou, takže jazdci môžu tráviť menej času údržbou a viac tým, čo majú radi.
  • Nový LED modul a svetlomety pre lepšiu viditeľnosť skoro ráno alebo neskoro v noci, vďaka ktorým jazdci môžu tráviť v sedle viac času.
  • Väčšie 25” pneumatiky a nové 12” oceľové kolesá poskytujú vynikajúcu pevnosť a trakciu pri jazde cez veľké nerovnosti. Vybrané modely sú k dispozícii so 14“ zliatinovými kolesami.
  • Nový, agresívny dizajn karosérie dodáva každému modelu svieži vzhľad a zároveň dáva priestor na montáž viac ako 90 kompatibilných doplnkov vrátane pluhových systémov Glacier, čelných skiel Lock & Ride, nákladných boxov, nárazníkov a prídavných svetiel.
  • Nová ponuka príslušenstva Polaris Engineered zahŕňa – ako prvá vo svojej triede – vyhrievané sedlá vodiča a spolujazdca a vyhrievané rukoväte vodiča a madlá spolujazdca.

 

SPORTSMAN 570 X2

Ultra všestranný Sportsman X2 570, pripravený na plnenie pracovných úloh pri zachovaní celodenného pohodlia, zvládne čokoľvek, čo môže deň priniesť – či už je to sólo jazda a tvrdá práca, alebo výlet so spolujazdcom po neznámych cestách.

Sportsman X2 570 je stvorený pre tvrdú prácu a vybavený jedinečným sklápacím boxom s nosnosťou 181 kg s rýchloupínacou funkciou pre ľahké uvoľnenie. Keď sa k tomu pripočíta impozantná ťažná kapacita 290 kg (pri nebrzdenom prívese, 830 kg pri brzdenom prívese) a funkcia pomalej jazdy pre manévre vyžadujúce presnosť, ako napríklad vykonávanie postreku, nie je nič, čo by Sportsman počas náročného pracovného dňa nedokázal. Modely SP sú štandardne dodávané s navijakom HD s ťažnou silou 1588 kg navrhnutým spoločnosťou Polaris, ktorý odstráni všetko, čo stojí v ceste.

Ako prvý vo svojej triede je Sportsman X2 570 vybavený exkluzívnym sklopným zadným sedlom, vďaka ktorému sa ľahko zmení z jednomiestneho na dvojmiestne vozidlo. Ponúka dostatok miesta na uloženie náradia a vybavenia, vrátane nového úložného priestoru pod predným nosičom, rovnako ako nové výkonné LED svetlomety, ktoré predĺžia pracovný deň. Sportsman X2 570 je teraz tiež vybavený novým režimom Turf Mode, ktorý odomyká zadný diferenciál pre hladší prejazd utiahnutých zákrut bez poškodenia pôdy pod kolesami.

X2 je k dispozícii vo verzii Nordic Pro Edition, ktorá zahŕňa nové voliteľné jazdné režimy – Work, Standard a Performance – spolu s ťažným 1588 kg navijakom so syntetickým lanom, systémom predhrievania motora pre extra chladné dni a návleky na ruky a palce pre pohodlie jazdca. Edícia Nordic Pro má v štandardnej výbave tiež prémiové 14-palcové zliatinové kolesá a 26-palcové pneumatiky Maxxis. Edícia X2 570 LE má rovnaké funkcie a výbavu ako Nordic Pro Edition, plus ďalšie štýlové prvky vrátane prémiového lakovania karosérie Onyx Black, 14-palcových čiernych zliatinových kolies a odolných 26-palcových šesťvrstvových pneumatík CST.

 

SPORTSMAN TOURING 570

Nová generácia Sportsmanu Touring 570, vylepšená o nový dizajn, väčšie pohodlie a viac trailových schopností, stavia na legendárnych jazdných vlastnostiach modelu Sportsman a pridáva funkcie, ktoré zvýšia pohodlie na celodenných spoločných vychádzkach.

Sportsman Touring 570 ponúka všestrannosť pri jazde sólo alebo s rodinou a priateľmi, vďaka úplne novému odnímateľnému sedlu spolujazdca*, ktoré je možné rýchlo a ľahko zložiť bez akéhokoľvek náradia. Pre väčšie pohodlie je rad vybavený mäkšími sedákmi z nového materiálu a s väčším vystužením, aby sa cestujúci cítili bezpečne.

Model Touring 570 ďalej ponúka viac miesta v utesnenom úložnom priestore s bezkonkurenčným celkovým objemom 41,6 l, a to vďaka úplne novému 23-litrovému zadnému úložnému priestoru, integrovanému pod zadným nosičom, takže so sebou môžete vziať všetko potrebné na celodenný výlet do prírody. Tento expedičný stroj sa dodáva s nástavcom predného nosiča, ktorý ešte zvyšuje užitočnú kapacitu pre náklad.

SPORTSMAN 6×6 570

Vzhľadom na to, že stále viac úžitkových štvorkoliek čelí výnimočne náročným úlohám, ponúka teraz Polaris novú generáciu modelu Sportsman 6×6 570, ktorý zvládne ešte viac práce a nikdy sa neunaví.

Model 6×6 570 je vybavený pevným sedlom spolujazdca pre pohodlné cestovanie s priateľmi či rodinou, špičkovým sklápacím boxom s integrovanými viacbodovými D-krúžkami a nosnosťou 362 kg pre efektívnejšiu a istejšiu prepravu nákladu. S rozchodom kolies 124,2 cm prejde aj užšie chodníky, zatiaľ čo nový 19-litrový utesnený predný úložný priestor poskytuje viac priestoru na uloženie náradia a vybavenia, ktoré je v ňom v bezpečí za akéhokoľvek počasia.

6×6 570 je ťahúň s modernými prvkami ako je nadstavec predného nosiča, ktorý rozširuje úložnú kapacitu, alebo pohon všetkých kolies AWD True-On-Demand s detekciou preklzu pneumatík na mokre alebo sypkom povrchu, kde okamžite spína pohon všetkých šiestich kolies pre optimálnu trakciu aj v tých najťažších podmienkach.

Verzia 6×6 je k dispozícii aj v prevedení Nordic Pro Edition, vybavené novým predným chráničom a novým navijakom HD s ťažnou silou 1588 kg a silným syntetickým lanom, ktorý pomôže odpratať všetko, čo stojí v ceste. Pre pohodlie a ochranu jazdca je štandardne vybavená vyhrievaním rúk a palcov, chráničmi rukovätí a novými voliteľnými jazdnými režimami: Work, Standard a Performance.

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov