Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Projekt MOBILEUM rozširuje možnosti areálu Slovakia Ring

– Nový projekt cezhraničnej spolupráce pod názvom MOBILEUM bol úspešne ukončený a odovzdaný do prevádzky. Významne tak rozširuje výstavnícke a interaktívne možnosti areálu Slovakia Ring.

V rámci Programu spolupráce Interreg V-A Slovenská republika – Maďarsko

sa v areáli Slovakia Ringu vybudoval nový multifunkčný priestor vhodný pre interaktívne výstavy, workshopy a pod – ako prístavba k hlavnému objektu športového zariadenia.

Oficiálne odovzdanie projektu prebehlo v pondelok 25.9.2023 za účasti zástupcov oboch partnerov – Výcvikového zariadenia pre vodičov. s.r.o. a Mobilisu zážitkového a interaktívneho centra v Győri ako aj zástupcov operačného programu projektu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Slovenská republika-Maďarsko.

Maďarský partner projektu – zážitkové a interaktívne centrum Mobilis v Győri má za cieľ za pomoci tohto projektu rozšíriť a spestriť existujúcu ponuku svojich služieb obstaraním nových interaktívnych simulátorov a zriadením nového kreatívneho digitálneho pracovného priestoru.

Vodič roka 2023 – Prvá žena v TOP 3

Areál pretekárskeho okruhu týmto projektom získal nový priestor interaktívnej zóny pre návštevníkov z kruhov základných a stredných škôl, ako aj bežnej verejnosti či rodín s deťmi. Nové priestory a prístroje si hneď aj vyskúšali prví návštevníci – deti z Centra pre deti a rodiny v Dunajskej Strede, ako aj školáci zo základnej školy v neďalekej Orechovej Potôni.

Hlavným cieľom projektu bola aj vzájomná výmena vedomostí a skúseností partnerov, spoločná propagácia prihraničného regiónu a jeho atrakcií s cieľom prilákať čo možno najväčší počet návštevníkov do oblasti.

Projekt bol  spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov