Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


APRILIA SR GT REPLICA – Inšpirácia pretekov v malom balení

Aprilia predstavuje „urban adventure“ skúter v super-športovom prevedení inšpirovanom závodnými strojmi RS-GP Moto GP jazdcov Aleixe Espargara a Mavericka Viñalese

RS 457 je pre značku Aprilia historickým krokom, a to nielen z technologického hľadiska. Nový dvojvalcový športový motocykel Aprilia totiž oslovuje nové ciele a trhy, aby uspokojil rastúci celosvetový dopyt po jednoduchých, ale zábavných, technologicky a štylisticky priekopníckych motocykloch zameraných na široké segmenty trhu.

Aprilia SR GT, „urban adventure“ skúter, ktorý vrátil každodenným jazdám pocit zábavy, sa predstavuje v špeciálnej verzii Replica s dizajnom prevzatým priamo z motocykla Aprilia RS-GP, na ktorom jazdia Aleix Espargaró a Maverick Viñales, pretekári majstrovstiev sveta MotoGP 2023. Športové línie Aprilie SR GT tak dostávajú ešte drsnejší vzhľad a premenia jazdy po meste aj dlhšie výlety – ktoré nie sú pre SR GT žiadnym problémom – na jedinečný zážitok. Vďaka závodnému duchu, ktorý v sebe nesie každý stroj značky Aprilia, môžete vyniknúť kdekoľvek.

Matne čierne farebné prevedenie modelu Aprilia SR GT Replica je vylepšené rovnakou červenou a fialovou grafikou, ktorá charakterizuje elegantnú kapotáž továrenského špeciálu Aprilia RS-GP, jedného z najstarostlivejšie navrhnutých a technologicky najmodernejších prototypov na štarte MotoGP, a charakteristickými logami tunela. Tie sú, rovnako ako madlo spolujazdca, teraz tiež vyvedené v matnej čiernej farbe.

Presne ako pri motocykloch MotoGP zrodených v závodnom oddelení v Noale sú ráfiky kolies nalakované čierno, pričom predné koleso zdobia červené detaily. Pretekárskeho ducha ďalej podčiarkujú pneumatiky so športovým cestným dezénom namiesto hrubších terénnych pneumatík, ktoré charakterizujú ostatné verzie Aprilia SR GT a SR GT Sport.

Pre tých, ktorí chcú dizajn svojej repliky SR GT ešte viac priblížiť strojom RS-GP súťažiacim na závodných tratiach po celom svete, sú ku skútru pribalené závodné čísla oboch továrenských jazdcov MotoGP Aprilia Racing, Aleixa Espargara a Mavericka Viñalesa. Tento detail posunie model SR GT Replica ešte bližšie k svetu MotoGP.

Aprilia SR GT

Aprilia SR GT je prvý skúter kategórie „urban adventure“ značky Aprilia. Je navrhnutý tak, aby vrátil pocit zábavy každodenným jazdám v meste, ale aj výletom na dlhšie vzdialenosti alebo na nespevnených cestách, čo z neho robí ideálneho spoločníka pre každú situáciu.

Aktívne jazdné pozície a široké riadidlá motocyklového typu poskytujú jazdci na novej Aprilii SR GT lepšiu kontrolu, zatiaľ čo odpruženie s dlhými zdvihmi a väčšia svetlá výška umožňujú ľahko prekonať akúkoľvek prekážku pri jazde v meste. V neposlednom rade, pneumatiky s hrubou vzorkou umožňujú zažiť dobrodružstvo na akomkoľvek type povrchu, od mestského asfaltu cez dlažobné kocky až po nespevnené cesty.

Test: Aprilia SR GT 125 Sport – Sexi gauner

Aprilia SR GT je tiež lídrom svojej triedy pokiaľ ide o výkon a účinnosť motora, a to vďaka dvom ultramoderným, kvapalinou chladeným motorom i-get s elektronickým vstrekovaním a štvorventilovou konštrukciou, vyhovujúcim norme Euro 5. Okrem motora i-get 125 cm3 s maximálnym výkonom 11 kW pri 8 750 ot./min a krútiacim momentom dosahujúcim 12 Nm pri 6 500 ot./min sa pri modeli Aprilia SR GT 200 predstavil tiež úplne nový jednovalec s objemom 174 cm3 s výkonom 13 kW pri 8 500 ot./min a krútiacim momentom 16,5 Nm pri 7 000 ot./min. To sú čísla, ktoré sú zárukou elasticity, rýchlej akcelerácie a plynulej jazdy za akýchkoľvek podmienok pri skutočne nízkej spotrebe paliva.

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov