Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Honda ZR-V – Prostredník medzi HR-V a CR-V

Úplne nový model ZR-V odhalila Honda na európskom mediálnom podujatí značky v nemeckom Offenbachu. Úplne nové SUV segmentu C, dostupné na trhu od jesene 2023, ponúka dokonalú kombináciu prepracovaného štýlu, praktickosti a účelného zážitku z jazdy.

Model ZR-V, ktorý sa radí medzi HR-V a CR-V, je určený mladým zákazníkom, ktorí dbajú na imidž a hľadajú štýlové, výkonné a zábavné vozidlo, aké sa bez problémov začlení do ich života. Pod elegantným a štýlovým exteriérom sa skrýva plne hybridná technológia Honda, ktorá zdieľa DNA s novým modelom Civic e:HEV, nositeľom viacerých ocenení. Model Civic, uznávaný pre svoje dynamické vlastnosti, dokázal, že na plne hybridných vozidlách sa dá jazdiť pútavo a zábavne a ZR-V tento princíp rozširuje aj do SUV segmentu C.

Efektívny a zároveň výkonný štvorvalcový motor e:HEV s objemom 2,0 litra a priamym vstrekovaním paliva s Atkinsonovým cyklom, optimalizovaný pre model ZR-V, spolupracuje s dvomi motormi, aby dosahoval razantné a citlivé zrýchlenie.

Na mieru vytvorený, ľahký a tuhý podvozok bol inšpirovaný koncepciami platforiem modelov Civic a CR-V a je skonštruovaný tak, aby poskytoval jazdné vlastnosti a vysokú úroveň agility, ktoré sa zvyčajne spájajú so športovými hatchbackmi. Vďaka prepracovanej logike riadenia so spätnou väzbou a komponentom s nízkym trením je riadenie bez námahy, zatiaľ čo viacspojové zadné odpruženie a optimalizované púzdra zabezpečujú pohodlnú a zároveň pútavú jazdu, ktorá zvyšuje istotu a pohodlie za volantom.

Úzke svetlomety a štýlová lesklá čierna mriežka chladiča vytvárajú prepracovanú estetiku, ktorá pokračuje po jednoduchých bokoch SUV až do odvážneho dizajnu zadného nárazníka s elegantnými horizontálnymi zadnými svetlami, úhľadne integrovanými do zadných dverí. Technici spoločnosti Hondy sa zamerali najmä na funkčnosť dizajnu, pričom každý panel a komponent bol optimalizovaný tak, aby uľahčil viditeľnosť a zlepšil aerodynamické vlastnosti.

Kompaktné usporiadanie prvkov ZR-V poskytuje výnimočný priestor, praktickosť a pohodlie, optimálnu funkčnosť pre jednoduché používanie a vytvára všestrannú kabínu, ktorej prioritou je využiteľnosť a flexibilná úložná kapacita. O tom svedčí množstvo priehradiek a vreciek spolu so zadným batožinovým priestorom, ktorý je vybavený deliacou priečkou, výsuvným krytom na balíky a úložným priestorom pod podlahou, čím sa všestrannosť ZR-V zvyšuje až na 1291 litrov.

Špičkový zážitok z interiéru SUV vo svojej triede ešte umocňuje pôsobivá úroveň komfortu a praktickosti. Vysokokvalitné materiály príjemné na dotyk s detailnou povrchovou úpravou v kombinácii so štýlovým osvetlením v celej kabíne vytvárajú prémiovú atmosféru. Vďaka viacerým nabíjacím bodom a najnovšej technológii HMI je vodič a cestujúci neustále v spojení s vonkajším svetom prostredníctvom veľkej 9-palcovej dotykovej obrazovky v strede horného panelu prístrojovej dosky, ktorý sa tiahne cez celú prednú časť kabíny a rozširuje pocit postranného priestoru.

Test: HONDA Civic Type R – Slová sú zbytočné

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov