Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


LEXUS LM – Také avantgardné luxusné viacúčelové vozidlo ste ešte nevideli!

Model LM je pre značku Lexus v Európe úplne novým typom vozidla, ktoré poskytuje maximálny luxus limuzíny vo formáte priestranného viacúčelového vozidla.

Toto luxusné viacúčelové vozidlo je štvrtým modelom s dizajnom Lexus Next Chapter a nasleduje po úspešne uvedených nových SUV NX a RX a plne elektrickom modeli RZ. Je poslednou fázou kompletnej obnovy zostavy

Hlavný dôraz sa kládol na komfort a pohodlie cestujúcich, pričom pohostinnosť omotenaši, ktorou je Lexus známy, sa v kabíne posunula na nevídanú úroveň. Každý detail je navrhnutý tak, aby sa cestujúci cítili ako doma, kde je o nich dokonale postarané, či už chcú počas cesty oddychovať alebo pracovať. Sedadlá sú navrhnuté tak, aby poskytovali ideálnu oporu a pohodlie. Prostredie kabíny je presne regulované z hľadiska teploty, kvality vzduchu a osvetlenia. K dispozícii je jednoduchý a intuitívny prístup k prvkom pripojenia a zábavy, vrátane 48-palcového širokouhlého monitora s rozlíšením HD a referenčného individualizovaného audiosystému s priestorovým zvukom Mark Levinson 3D Surround Sound.

Pokiaľ ide o zážitok z jazdy, vodič si vďaka vysokej tuhosti a nízkemu ťažisku, ktoré ponúka globálna platforma GA-K spoločnosti Lexus, môže vychutnávať prirodzený dialóg s vozidlom a ničím nerušený komfort, kontrolu a spoľahlivosť Rukopisu jazdy značky Lexus. Pre pobyt vo vozidle platí, že aplikácia remeselného spracovania a pokročilých technológií verne zodpovedá vízii značky z hľadiska pohostinnosti omotenaši, ktorej zásadou je zabezpečiť, „aby bol luxus osobný“.

Rozšírenie ponuky o model LM pomáha spoločnosti Lexus napĺňať cieľ, ktorým je ponúkať rozmanitejšie produkty, ktoré budú uspokojovať širšie spektrum potrieb a životného štýlu zákazníkov. Toto nie je nejaká prerobená dodávka s novým účelom – model LM je v každom ohľade samostatné špecializované osobné vozidlo.

V Európe bude model LM v ponuke ako LM 350h s 2,5-litrovým hybridno-elektrickým hnacím ústrojenstvom bez nutnosti dobíjania z vlastnej dielne spoločnosti Lexus. Tento systém, ktorý poháňa aj úplne nové modely NX 350h a RX 350h, sa osvedčil vďaka svojmu tichému a kultivovanému chodu a vysokej účinnosti. Maximálny výkon dosahuje 250 k (DIN)/184 kW s najvyšším krútiacim momentom 239 Nm.

V rámci štandardnej výbavy model disponuje elektronickým pohonom všetkých kolies E-Four so zvýšenou mierou rozdelenia krútiaceho momentu na zadnej náprave, čo vozidlu poskytuje stabilný postoj pri prejazde zákrutami a prispieva k vyššej miere pohodlia na zadných sedadlách. Systém dokáže upraviť pomer krútiaceho momentu predného a zadného pohonu v rozmedzí 100:0 až 20:80, a zaistiť tak bezpečné ovládanie pri rozjazde alebo vjazde do zákruty na nespevnenom alebo klzkom povrchu.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov