Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


V centrále Rolls-Royce asi neuveria rozprávke o chudobných Čechoch a Slovákoch

Pred časom sme Vás informovali o tom, že Rolls-Royce popiera fakty o celosvetovej chudobe. Darí sa im viac než kedykoľvek. Lenže nie iba vo svete, ale aj v našich končinách.

Rolls-Royce Motor Cars Prague oslavuje výnimočný rok 2022, v ktorom dosiahol najvyššie ročné predaje vo svojej histórii. Od otvorenia predajného miesta v roku 2016 celkový počet nových automobilov dodaných zákazníkom a jazdených vozidiel predaných v rámci programu Provenance prekročil hranicu 200 kusov.

Nárast predajov od Šumavy po Poloniny poháňal silný dopyt zákazníkov po všetkých modeloch značky Rolls-Royce a vytrvalý nárast objednávok v rámci programu personalizácie Bespoke. Každý automobil predaný v roku 2022 v Prahe mal prvky práve zo spomenutého z programu Bespoke.

Program predaja jazdených vozidiel Provenance taktiež dosiahol novú úroveň a tvoril 50 percent nových predaných vozidiel. Kúpa automobilu Rolls-Royce v rámci tohto programu je pre zákazníka rovnakým bezstarostným zážitkom ako kúpa úplne nového automobilu.

Spoločnosť, ktorá je súčasťou skupiny CarTec, oznámila významné investície do svojho predajného a servisného miesta v Prahe. Projekt obsahuje komplexnú premenu hlavného showroomu pre úplne nový zákaznícky zážitok a pretvorenie servisnej časti v rámci prípravy na elektrickú éru značky Rolls-Royce.

Nemáme peniaze? Kdeže, Rolls-Royce sa predáva ako teplé rožky!

Plány sú už hotové a spoločnosť v rodinnom vlastníctve je pripravená preinvestovať takmer 1 milión eur v priebehu rokov 2023 a 2024. Karel Kadlec, majiteľ Rolls-Royce Motor Cars Prague, zdôraznil: „Naše podnikanie zostane veľmi exkluzívnym a vozidlá Rolls-Royce sú veľmi vzácne, je to skutočný luxus. Už sa veľmi tešíme na príchod prvého elektrického Rolls-Royce ku koncu tohto roka a táto veľká investícia je dôkazom našej dôvery v dlhodobo úspešné smerovanie spoločnosti.“ Otvorenie vynovených priestorov je naplánované na prvú polovicu roka 2024.

Popredný výrobca luxusných automobilov nedávno oznámil historicky rekordné čísla ročných predajov. Na celom svete predal v roku 2022 celkovo až 6 021 automobilov. Celková hodnota úprav v rámci programu Bespoke taktiež dosiahla rekordnú hodnotu. Dopyt po všetkých modeloch značky Rolls-Royce zostáva výnimočne vysoký a počet predbežných objednávok už siaha až za hranice roka 2023.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov