Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Toyota a Stellantis chystajú novú veľkú dodávku, bude aj elektrika

Stellantis a Toyota rozšíria spoluprácu na novom veľkom dodávkovom automobile vrátane verzie s batériovým pohonom. Nové vozidlo je už tretím karosárskym variantom a doplní existujúcu ponuku kompaktných a stredne veľkých ľahkých úžitkových vozidiel.

Nové vozidlo sa bude vyrábať v závodoch Stellantis v poľských Gliwiciach a talianskej Atesse. Výroba je naplánovaná na polovicu roku 2024, dodávka bude premiérou Toyoty v segmente veľkých úžitkových vozidiel.

Spolupráca firiem Stellantis a TME sa začala v roku 2012 stredne veľkou dodávkou Toyota Proace, vyrábanou v závode Hordain vo Francúzsku. V roku 2019 nasledoval konkurencieschopný a atraktívny prírastok do segmentu kompaktných ľahkých úžitkových vozidiel, Toyota Proace City, vyrábaný v španielskom závode Vigo. Nová spolupráca Toyote umožní ponúkať v Európe kompletný rad ľahkých úžitkových vozidiel, prínosom pre obe firmy je spoločný vývoj a optimalizácia výrobných nákladov.

„Ide o dôležitý prírastok, ktorý završuje našu ponuku ľahkých úžitkových vozidiel pre európskych zákazníkov značky Toyota. Nové ľahké úžitkové vozidlo bude kľúčovým príspevkom k plánovanému rastu Toyoty v rámci celkovej ponuky LCV popri modeloch Hilux (pick-up), Proace a Proace City, a tak umožní Toyote poskytovať riešenia mobility vo všetkých segmentoch trhu LCV,“ hovorí Matt Harrison, prezident a generálny riaditeľ Toyota Motor Europe.

Domov

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov