Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Neuveriteľné, Hyundai zostrelil Škodu z trónu!

Hyundai bol v apríli najpredávanejšou značkou áut na Slovensku! Najpredávanejším autom u nás je i30.

Hyundai hlási ďalší mimoriadny výsledok. V apríli 2022 dodal slovenským zákazníkom 901 nových vozidiel a dosiahol trhový podiel 13,4%. Stal sa tak celkovo najpredávanejšou značkou nových vozidiel na Slovensku. Pozíciu trhovej jednotky obhájil aj v segmente súkromných zákazníkov. Najvyšší predaj Hyundai zaznamenal s modelom i30, ktorý bol v apríli so 461 ks najpredávanejším novým autom na Slovensku vôbec. Vyplýva to z údajov Zväzu automobilového priemyslu SR (ZAP SR).

Hyundai i30 vládne predajom na Slovensku

Model i30 pokračoval v úspešnom ťažení aj v apríli, keď sa z neho predalo až 461 kusov. Po štyroch mesiacoch roku 2022 je tak i30, vyrábaný v českom závode Hyundai Motor Manufacturing Czech, s 1 386 predanými kusmi najpredávanejším vozidlom nielen vo svojom segmente, ale aj celkovo na slovenskom trhu. Aj apríl potvrdil vysoký záujem zákazníkov o karosársku verziu kombi, ktorá tvorila takmer 60% registrácií.

Crossovery a SUV v popredí záujmu

Druhým najpredávanejším modelom značky Hyundai bol v apríli TUCSON so 181 registráciami. Z tohto dlhodobo obľúbeného SUV sa za prvé štyri mesiace tohto roka predalo už 907 ks a je naďalej najpredávanejším SUV na Slovensku.

Veľký záujem slovenských zákazníkov hlási Hyundai aj pri modeloch z kategórie malých SUV a crossoverov. KONA zaznamenala v apríli 65 registrácií, minuloročná novinka BAYON len o desať menej, teda 55 registrácií. Trhový podiel značky Hyundai sa po štyroch mesiacoch tohto roka v segmente B-SUV medziročne zoštvornásobil na aktuálnych 9,5%.

Hyundai i30 kombi N Line+ je atraktívne divergentný

Výborné predaje dosahuje aj najväčšie SUV v ponuke značky Hyundai na Slovensku, SANTA FE. V apríli sa z neho predalo 42 kusov a ku koncu apríla dosiahli predaje tohto modelu už 127 predaných exemplárov. Ide o medziročný nárast o 74%.

Líderstvo i10 a pokračujúci úspech IONIQ-u 5

Z ostatných modelov značky Hyundai sa v apríli nadpriemerne darilo aj i10, ktorá zaznamenala 25 registrácií, podiel v segmente mini vozidiel až 50% a po štyroch mesiacoch je najpredávanejším vozidlom A-segmentu. Z kompaktného modelu i20 sa v apríli predalo 62 kusov, celkovo za obdobie január až apríl spolu už 257 vozidiel. Svetové auto roka 2022, elektrický IONIQ 5, si prevzalo v štvrtom mesiaci 8 nových majiteľov a jeho predaje za rok 2022 dosiahli už 37 kusov. Zvyšné dve predané vozidlá v apríli tvoril liftback IONIQ.

Hyundai Tucson Hybrid – Nobilita v novom štýle

Suverénna jednotka u súkromnej klientely

Za zmienku stojí aj skutočnosť, že v apríli 2022 tvoril podiel súkromnej klientely – bežných ľudí na predaji značky Hyundai takmer 52%. Z 901 predaných vozidiel až 465 smerovalo do rúk súkromných zákazníkov. Tým Hyundai ešte viac zvýšil svoju vedúcu trhovú pozíciu u súkromných osôb na Slovensku.

Diskusia 2
  1. Laco Používateľ hovorí

    Čo je na tom neuveriteľné, škodovky kupujú len firmy, pre fyzickú osobu sú drahé.

    1. Marek PAUCO Používateľ hovorí

      otázkou je, čo dnes nie je drahé :/

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov