Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Škoda: 9. ročník Detskej tour Petra Sagana

Cyklistika je nezmazateľne zapísaná do DNA spoločnosti Škoda. V roku 1895 ju totiž založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladej Boleslavi ako továreň na výrobu bicyklov. Dnes značka pokračuje vo svojej cyklistickej tradícii podporou mnohých domácich a zahraničných cyklistických podujatí vrátane Detskej tour Petra Sagana. Tá privíta v 7 kolách po celom Slovensku deti od 3 do 14 rokov vo viacerých kategóriách. Svoje sily si zmerajú väčšinou na nenáročných okruhoch na lúkach, ihriskách či lesných cestách, pričom fanúšikovia ich môžu povzbudzovať priamo na trati. Popri medzinárodných pretekoch, ako sú Tour de France alebo španielska Vuelta, tak Detská tour uzatvára paletu cyklo podujatí, ktoré si Škoda, ako fanúšik cyklistiky, zobrala pod svoje krídla.

5 tipov, ako zvýšiť šance na medailu

Dnes už aj najmladší cyklisti brázdia cesty na prvých odrážadlách, postupne sa tak cyklistika stáva prirodzenou
súčasťou pohybu v rámci celej rodiny. Škoda Auto Slovensko spolu s Petrom Zánickým, bývalým trénerom Petra
Sagana a súčasným riaditeľom Detskej tour, prináša 5 tipov pre nádejných pretekárov, ktoré im pomôžu zlepšiť výkony a šancu na medaily.

1. Menej je niekedy viac

Začínajúci cyklisti, prípadne ich rodičia, majú tendenciu nadmerne navyšovať čas strávený na bicykli. Pre zvýšenie kondície je však prínosnejšie voliť radšej kratší tréning v rýchlejšom tempe.

2. Pestrosť je kľúčom k pripravenosti

Často je veľmi lákavé skĺznuť k pravidelnému bicyklovaniu na obľúbenej trase. Je však vhodné trasy meniť, nevyhýbať sa kopcom, tiahlym rovinám, veterným úsekom, ani jazde v teréne. Deti sú tak všestrannejšie pripravené na rozmanité trate, ktoré ich budú na pretekoch čakať.

3. Správny prevod vo vyššej frekvencii

Deti nemajú ešte toľko síl v nohách ako dospelí, preto je vhodné, aby jazdili na ľahších prevodoch a s vyššou frekvenciou nôh. Môžu si tak prispôsobiť svoj štýl jazdy tomu, čo ich nohy aktuálne zvládnu.

4. Všestrannosť prináša harmonický rozvoj

Aj keď máte doma nadšeného cyklistu, je dobré zaradiť do pohybovej prípravy aj iné športy. Napríklad plávanie,
gymnastiku či turistiku, vďaka ktorým sa telesná zdatnosť rozvíja harmonicky a pestrejšie.

5. Správna náročnosť zvyšuje motiváciu

Väčšina detí je súťaživých a teší ich, ak sa im na pretekoch darí. Preto, ak uvažujete o prvých pretekoch, zvoľte ich náročnosť primerane k aktuálnemu výkonu vášho dieťaťa. Pre začínajúcich cyklistov je vhodná aj Detská tour Petra Sagana, skúsenejší si tu rovnako môžu zmerať sily s rovesníkmi na technickejších a náročnejších úsekoch.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov