Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Listáreň – Zmena autoškoly v priebehu kurzu

Vaša otázka

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o rada týkajúcu sa opakovania skúšky v autoškole. Je možné zmeniť autoškolu pri opakovaní skúšky – po neúspešnom pokuse časti týkajúcej sa jazdy v meste? A keď áno, tak za akých podmienok? Súčasná autoškola uvádza, že za zvýšený poplatok je možné sa pridružiť na termín k inej autoškole (keďže skúšku by sme potrebovali mať absolvovanú do konca budúceho týždňa pred odchodom do zahraničia), avšak okrem policajta bude v aute prítomný majiteľ súčasnej autoškoly ako spolujazdec, čomu sa chceme vyhnúť.

S pozdravom

 1. Bakšiová

Listáreň: Platnosť malého techničáku

Naša odpoved

Dobrý deň

Pred zavedením čipov a GPS sa všetky kurzy dokumentovali papierovo. To neumožňovalo jednoduchú zmenu autoškoly. Po zavedení „čipovania“ však môže účastník vodičského kurzu predčasne ukončiť vodičský kurz v jednej autoškole a kontinuálne pokračovať vo výučbe teórie a praktickom výcviku v druhej autoškole. To hovorí § 8 ods. 10 vyhlášky č. 45/2016 Z. z. Sú však 3 výnimky. Po prvé: Presun nie je možný z kurzu vedenom v papierovej podobe do kurzu vedenom elektronicky. Po druhé: Autoškola, z ktorej chcete odísť, musí s presunom súhlasiť a vykonať záznam (súhlas) o presune v systéme JISCD. Bez tohto záznamu presun účastníka kurzu z jednej autoškoly do druhej nie je možný. Po tretie, a to sa týka vás: Ak ste už výcvik ukončili, ste prihlásený na skúšku alebo ste už prvú/druhú skúšku absolvovali, tak presun nie je možný (vaša žiadosť je evidovaná na polícii). Až po tretej neúspešnej skúške môžete začať kurz odznova v inej autoškole.

Prakticky to znamená, že ak chce žiadateľ o udelenie vodičského oprávnenia zmeniť autoškolu, musí presvedčiť majiteľa autoškoly, aby to zaznamenal v JISCD a dohodnúť si finančné vyrovnanie v pôvodnej aj v novej autoškole. Ďalšou možnosťou je začať vodičský kurz úplne od začiatku v novej autoškole. To však znamená znova absolvovať všetky hodiny teórie a praktického výcviku, takže za celý kurz zaplatíte znova.

S pozdravom

Marek Pauco

Zdroj: autoskoladusicka.sk

Diskusia 2
 1. jana dusickova Používateľ hovorí

  Tato rada je skopirovana z nasej webstranky autoskoladusicka.sk. Len dodam navyse, ze to co jej ponukol majitel je dalsia moznost. Ak niekomu suri absolvovat skusku cim skor, tak policia moze pridelit termin aj v inej autoskole. To znamena, ze test sa pise v inej ucebni autoskoly, ale jazdy sa robia na vozidle a s instruktorom autoskoly, kde prebehol vycvik. Presne tak ako povedal majitel – on je spolujazdec.
  Zmena autoskoly po neuspesnej skuske uz nie je mozna.

  1. Marek PAUCO Používateľ hovorí

   Dobrý večer, nie som si istý či priamo od vás, ale samozrejme pri odpovediach na listy od našich čitateľov si pomáhame verejne dostupnými zdrojmi predovšetkým z dôvodu časovej efektívnosti a v súkromnej komunikácii s našou váženou čitateľkou sme aj konkrétne zdroje spomínali, ktoré sme pri vyhľadávaní a riešení jej problému našli a snažili sa vyjsť v ústrety. Ja som to našiel tuším na inej webovej stránke, diskusnom fóre, z roku 2020 😉 Autoškoly sú špecifické subjekty, takže ďakujeme za doplnenie v komentároch. S prianím príjemných sviatkov, redakcia Auto magazínu. PS. pred pár mesiacmi som absolvoval rozšírenie VO a keď som sa inšturktora pýtal túto otázku tak mi v podstate povedal to isté 🙂 Našiel som to aj na vašej stránke, tak som vás doplnil do zdroja.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov