Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Škoda Karoq: Nosný pilier modelovej palety

Od svojho uvedenia na trh na jar roku 2017 má model Škoda Karoq veľký podiel na úspechu českej automobilky.

Od toho času si po boku svojho „väčšieho brata“, modelu Kodiaq, toto kompaktné SUV získalo mnoho zákazníkov i odborných médií z celého sveta a v posledných rokoch výrazne formovalo rozvoj značky Škoda.  Do dnešného dňa zišlo z linky viac ako pol milióna vozidiel Karoq. V roku 2020 a v prvej polovici tohto roka bol Karoq najpredávanejším SUV značky a po modeli Octavia bol druhým najobľúbenejším modelom značky. Omladený Karoq čaká premiéra 30. novembra, a to v rámci digitálnej prezentácie pre médiá.

Karoq

Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti Škoda Auto pre oblasť predaja a marketingu, hovorí: „Vďaka veľkorysej ponuke priestoru a pre značku Škoda typickej funkčnosti Karoq našich zákazníkov nadchol už od samého začiatku. V minulom roku a v prvom polroku 2021 bol našim najžiadanejším modelom SUV, čo jasne potvrdzuje jeho zásadný význam v našom portfóliu. Som presvedčený o tom, že na doterajšie úspechy nadviaže aj omladený Karoq a značke Škoda získa nových zákazníkov.“

Karoq_1

S modelom Karoq urobila značka Škoda v roku 2017 druhý krok svojej SUV ofenzívy a tento modelový rad sa stal dôležitou súčasťou úspechu: v roku 2020 predstavoval podiel SUV takmer 40 percent celosvetových predajov značky Škoda. V roku 2020 a v prvom polroku 2021 bol Karoq dokonca najžiadanejším SUV značky Škoda a druhým najpredávanejším modelom českej automobilky po modeli Octavia. Od roku 2017 zišlo z linky viac ako 500 000 vozidiel radu Karoq, ktorý je aktuálne dostupný v 60 krajinách celého sveta. Škoda tento model vyrába v Českej republike, na Slovensku, v Rusku a v Číne.

Emotívny dizajn a typické prednosti vozidiel ŠKODA

Pri svojom uvedení na trh Karoq svojimi kryštalickými prvkami, dynamickými tvarmi a ostrými líniami nadviazal na dizajnový jazyk modelu Kodiaq. Názov modelu s počiatočným písmenom „K“ a s písmenom „Q“ na konci okrem toho nadviazal na typickú nomenklatúru SUV modelov značky Škoda. Meno vychádza z jazyka kmeňa Aleuťanov, pôvodných obyvateľov Aljašky. Vďaka svojim kompaktným rozmerom je Karoq vhodný pre jazdu v meste, ale režim Offroad, vysoká svetlá výška a na želanie dodávaný pohon všetkých kolies umožňujú aj jazdu mimo spevnenej cesty.

Karoq_2

Mimoriadne dobrá ponuka miesta a veľký batožinový priestor z neho robia ideálne vozidlo pre rodiny a lifestylovo zameraných zákazníkov. Zadné sedačky VarioFlex, ktoré sú dodávané na želanie, sú len jedným z mnohých Simply Clever prvkov výbavy na funkčnosť zameraného modelu Karoq. Toto vozidlo ponúka aj vysokú úroveň pasívnej bezpečnosti, mnoho asistenčných systémov, ešte vyšší komfort a veľa moderných riešení konektivity.

 

Diskusia 2
  1. Juraj Dlhý Používateľ hovorí

    Ani sa nečudujem, že sú také populárne. Myslím si, že svojou kvalitou a aj dizajnom dali do vrecka aj oveľa drahšie či luxusnejšie značky a cenovo sa to nedá, ani len porovnať. Minule mi to isté vravel aj predajca, keď som bola v AutoBors, oni sa špecializujú čisto na Škody a vidí, že naozaj sa im darí práve tieto Karoq modely predávať.

    1. Daniel Balucha Používateľ hovorí

      Značka Škoda má na Slovensku špeciálne postavenie a bezkonkurenčne najviac verných klientov. Navyše model Karoq patrí do segmentu áut, o ktoré je dnes mimoriadny záujem. Keďže je to navyše podarené SUV, nečudujeme sa, že sa tak dobre predáva 🙂

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov