Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Maxim Repák – Ďalší jedinečný úspech mladého Slováka!

Po holandskom Assene, kde Repák vybojoval druhé miesto, sa tento víkend konalo štvrté kolo Yamaha R3 bLU cRU European Cupu. Jazdci sa tentokrát presunuli do neďalekej Českej republiky na Autodróm Most.

V piatok 6. augusta 2021 na súťažiacich pretekárov čakal jeden voľný tréning a kvalifikácia, ktorú pre silný dážď zrušili a o štartovom rošte teda rozhodol výsledok z voľného tréningu, v ktorom zvíťazil náš Maxim Repák. Mladý iba 14 ročný Maxim po získaní druhého miesta v holandskom Assene, získal prvú priečku v kvalifikácii, čo mu zabezpečilo štart z prvej priečky štartovného poľa v oboch sobotňajších pretekoch. V dopoludňajších pretekoch, náš reprezentant výborne odštartoval a dokázal ci počas všetkých kôl držať prvú pozíciu, pričom do cieľa prišiel ako prvý s náskokom +4.498 sekundy pred španielskym pilotom Giralom Romero Julianom. V sobotu o 16:15 odštartovali v poradí druhé preteky v ktorých Maxim Repák potvrdil svoje prvenstvo, pričom získal náskok pred druhým Španielom neuveriteľných +7.767 sekúnd. Maxim Repák tak ako jediný  v histórii Slovenska dosiahol trojité víťazstvo v motocyklových pretekoch World Superbike, čo mu zabezpečilo posun v celkovom hodnotení pohára zo štvrtého na druhé miesto. Na vedúceho Španiela Ikera Garciu stráca 22 bodov. Predposledné podujatie seriálu sa uskutoční 4. septembra vo francúzskom Magny-Cours. Piate kolo  seriálu sa bude presúvať do Francúzska na okruh Magny-Cours. Dátum pretekov je vypísaný na 3. – 4. september 2021.

Ako hodnotí preteky Maxim Repák:

Mám za sebou nádherný víkend na pretekoch európskeho pohára Yamaha R3 bLU cRU European cup, ktorý sa ide popri majstrovstvách sveta World Superbike. Tentoraz bol našou zastávkou okruh v českom Moste. Môj pocit spokojnosti vyplýva z dosiahnutých výsledkov v každej jazde. Podarilo sa mi súčasne vybojovať prvé miesto na štartovom rošte, v prvých pretekoch, druhých pretekoch a taktiež som zajazdil aj najrýchlejšie kolo pretekov. Na okruhu panovala úžasná atmosféra a s istotou sa sem budeme s radosťou vracať. Ďakujem všetkým fanúšikom za slová podpory ale najmä svojmu trénerovi Honzovi Halbichovi staršiemu, bez ktorého by bolo ťažké tento úspech dosiahnuť.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov