Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


BMW dáva 7 tipov na cestovanie so psom autom

Cestovanie so psom môže byť zložité. Psy kňučia, štekajú a niekedy aj zvracajú. A to ešte pred odchodom. S týmito siedmimi odbornými radami sa cestovanie so psom stane hračkou.

1. Privykajte psa pomaly.

„Ak chcete vziať svojho psa so sebou do auta, musíte ho na vozidlo včas privyknúť,“ vysvetľuje Evi Graner, majiteľka psej školy grr. „Robiť to v deň, keď potrebujete vyraziť na cesty, je absolútne neskoro.” Jej rada: „Dovoľte vášmu psovi, aby pokojne spoznal interiér vozidla a robte to s vypnutým motorom.” Jednou z možností je presvedčiť psa, aby nasadol do auta s nejakými dobrotami, alebo ho vložiť dovnútra a pár dní ho kŕmiť vnútri, aby vznikli pozitívne asociácie.

2. Vyznačte mu teritórium.

Cesta autom prináša psovi veľa emócii. Určité zvyky teda môžu byť užitočné. Pre prepravu psov autom je nevyhnutné, aby mali svoje trvalé miesto. Lepšie, ak je to pohodlný chovateľský pelech, týmto spôsobom má svoj pevný bod a môže si oddýchnuť. Ak je to možné, počas cesty ho tiež z času na čas skontrolujte.

„Do vymedzeného priestoru vložte jeho obľúbenú deku alebo hračku: všetko, čo pes pozná a má rád, mu pomôže uvoľniť sa a cítiť sa v pohode”, dodáva Evi Graner, majiteľka školy grr.

3. Bezpečnostné pásy pre psov.

Svojho štvornohého priateľa by ste mali vždy zabezpečiť tak, ako to vyžaduje zákon. Vyhnete sa tak zbytočným rizikám ako aj vysokým pokutám. Pred odchodom do zahraničia je dôležité zistiť si predpisy konkrétnej krajiny. Výber bezpečnostného systému je na vás: či už ide o bezpečnostný pás, nosič pre psa alebo klietku medzi interiérom pre cestujúcich a batožinovým priestorom.

4. Naplánujte si prestávky.

Dlhšie cesty môžu byť únavné aj pre vášho štvornohého priateľa. Je bezpodmienečne nutné robiť krátke prestávky, aby ste mohli spolu ísť von a natiahnuť si nohy. Rada odborníka: pred odchodom si vytipujte príjemné lesy na prechádzky alebo vhodné odpočívadlá vybavené vonkajšou plochou pre psov. Počas každej prestávky zabezpečte psovi dostatok vody.

5. Vystupovanie z auta.

Pri vystupovaní z vozidla platí: najskôr vy, potom pes. Pes potom vystupuje s jasným príkazom a dverami najbližšie k jeho miestu. „Týmto spôsobom máte psa neustále pod kontrolou vo vozidle aj mimo vozidla a už sa nemusíte zaoberať svojím bezpečnostným pásom, zatiaľ čo váš pes je už zaneprázdnený čuchaním po okolí alebo behaním po ulici,“ hovorí expertka na psy. Vo všeobecnosti: nezabudnite na vôdzku!

6. Nepreháňajte to s jedlom.

Ťažké maškrty sú pred odchodom tabu. Radšej sa rozhodnite pre pár malých dobrôt, aby bol výlet pre psa chutnejší. Niektoré psy trpia na cestách nevoľnosťou a rovnako ako menšie deti sa z toho jednoducho zotavia. Jediná vec, ktorá pomáha, je pomaly privykať zviera na čoraz dlhšie cesty.

7. Zachovajte pokoj.

Vybehnúť si na cestách po zmrzlinu, alebo si obsadiť lehátko: ak chcete v lete cestovať so psom, nemôžete ho nechať dlho čakať. Je to najmä preto, lebo autá sa na slnku rýchlo prehrievajú a to môže byť pre vášho psa už po niekoľkých minútach nebezpečné. Pri vysokých teplotách nepomáhajú otvorené okná ani mierny prievan s dodávkou čerstvého vzduchu do interiéru. Najlepšie je preto vziať svojho psa vždy so sebou.

BMW X7 magaluxus aj pre psov

V Miláne tiež predstavili model BMW X7 xDrive40d s úpravami od Poldo Dog Couture. Luxusná značka zameraná na doplnky a odevy pre psy, vytvorila špeciálne pre BMW X7 výnimočnú a exkluzívnu kolekciu doplnkov, aby mohli štvornohí miláčikovia cestovať bezpečne a v pohodlí+++

BEST OF BMW! – Keď tep zrýchľuje

Elegantná cestovná súprava, ktorú možno pohodlne umiestniť do veľkého batožinového priestoru modelu BMW X7, obsahuje prepracovaný prútený kufor vyrobený v Taliansku s koženými vložkami a vo vnútri podšitý jemnou béžovou alcantarou. Medzi ďalšie prvky patria:

  • 40 cm bezpečnostný pás z kože a viedenskej slamy na pripevnenie psa k sedadlu pri cestovaní na zadných sedadlách;
  • Vôdzka a obojok z viedenskej slamy, aby ste vždy kráčali štýlovo;
  • Poťah na zadné sedadlo s rozmermi 50 x 50 cm, ktorý sa dá zrolovať, čím vznikne praktický nosič valcového tvaru, celý z kože a viedenskej slamy, ktorý si môžete vziať so sebou, keď vystúpite z vozidla;
  • Termo fľaša vložená v elegantnom puzdre z kože a viedenskej slamy;
  • Deka vyplnená vatelínom, ktorý pripomína jemnosť peria, slúži na to, aby sa vložila do batožinového priestoru;
  • Kožená sieť s viedenskou slamou na oddelenie batožinového priestoru od interiéru pre cestujúcich, aby sa oddelil pes od cestujúcich;
  • Vysúvacia miska, ktorá sa zasunie do bočnej priehradky batožinového priestoru a dá sa ľahko ovládať tlačidlom, ktoré slúži na jej otváranie a zatváranie.

Každopádne, viem, že pár zákazníkov si tieto doplnky pre psa veľmi rado dokúpi. Netreba však zabúdať, že psovi je v podstate jedno, v čom cestuje, skôr potrebuje cítiť energiu, pohladkanie, pozitivizmus a starostlivosť svojho pána, ako kožu na ktorej leží…

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov