Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


HONDA e triumfuje v ankete World Car Awards 2021

Úspechom v ankete World Car Awards 2021 Honda pokračuje vo svojom výnimočnom víťaznom ťažení.

Honda e pripísal titul Svetové mestské auto roka na svoj rastúci zoznam nedávnych prestížnych vyznamenaní, a zároveň sa dostal do prvej trojky vo všeobecnej kategórii Svetové auto roka. V ocenení Svetové mestské auto sa medzi prvými tromi umiestnil aj model Honda Jazz e:HEV, vďaka čomu japonská značka kategórii dominovala. Obidve kompaktné mestské autá zohrávajú dôležitú rolu v záväzku spoločnosti Honda do roku 2022 elektrifikovať 100 % svojich európskych modelov strednej triedy.

Model Honda e, ktorý je prvým plne elektrickým vozidlom (EV) značky pre európsky trh, bol ocenený ako Svetové mestské auto roka 2021 porotou 93 medzinárodných novinárov z 28 krajín. Program World Car Awards vyhľadáva výnimočné hodnoty v kategóriách mestské auto, luxusné auto, výkonné/športové auto a dizajn, pričom Honda e bola ocenená za svoj živý a zábavný zážitok z jazdy, výnimočné zabudované technológie a možnosti pripojenia, ako aj jedinečný moderný dizajn. Medzi ďalšie úspechy populárneho kompaktného EV patria dve ocenenia „Red Dot“ za výnimočný dizajn, vrátane ceny „Najlepšie z najlepších v roku 2020“ a uvedenie v svetoznámom múzeu Red Dot v Nemecku.  Nedávno získala aj titul „ECOBEST“ od poroty AUTOBEST a bolo vymenované za celkového víťaza ocenenia „nemecké auto roka 2021,“ s ďalšou cenou v kategórii „New Energy“ (Nová energia). Začiatkom tohto roka bolo tak isto ocenené ako „Najlepšie EV“ v ankete Najlepšie ženské auto roka 2021.

Bitka Honda e vs. Mini Cooper SE – Kain a (k)Ábel

Vedúci veľkého projektu Honda e, Tomofumi Ichinose, uviedol: „Skutočne si vážime, že sme získali takéto prestížne ocenenie a v mene všetkých tímov Honda, ktoré sa snažili vytvoriť tento jedinečný a pokrokový mestský model EV by sme sa chceli poďakovať členom poroty. Honda e je mimoriadny produkt pre zákazníkov, ktorí chcú, aby ich auto zohrávalo ústrednú rolu pri vytváraní plynulého prepojenia medzi rôznymi stránkami ich života, a pritom plnilo výzvu mestskej mobility s nulovými emisiami. Náš tím chcel zároveň vytvoriť dizajn, ktorý bol pre zákazníkov príťažlivý priateľským, ľudským spôsobom, nie ako chladný a bezduchý kus technológie.“

Aj Jazz-u sa darí

Okrem úspechu Honda e, aj nový výlučne hybridný Jazz e:HEV sa dostal medzi prvé tri miesta v kategórii Svetové mestské auto. Porota chválila Hondu Jazz za jej efektívnu a citlivú pohonnú jednotku, šikovné usporiadanie a pôsobivý interiérový priestor, ako aj výnimočné pohodlie.  Jazz a Jazz Crosstar si nedávno vyslúžili uznanie za dosiahnutie mimoriadne vyváženej funkčnosti, dizajnu a bezpečnosti v rámci prestížnych cien Red Dot Awards 2021, kde získali ocenenie v žiadanej kategórii produktového dizajnu. Toto medzinárodne uznávané ocenenie sa udeľuje iba produktom najvyššej kvality, ktoré vynikajú v kategóriách produktového dizajnu, značky a komunikácie.

Honda Jazz – Revolucionár

Tom Gardner, hlavný viceprezident ‎spoločnosti Honda Motor Europe povedal: „Nesmierne nás teší tento výsledok a neutíchajúca podpora od organizácie World Car Awards. Keď vyvíjame nové produkty, vždy sa snažíme vytvoriť niečo, čo budú ľudia oceňovať nielen kvôli špecifikáciám. Autá, ktoré kombinujú základné hodnoty značky Honda a prinášajú úžitok zodpovedajúci dnešnej dobe. Autá, ktoré sú iné a vždy majú v centre záujmu zákazníka. Sme nesmierne spokojní, keď vidíme, že toto úsilie porota World Car Awards oceňuje a ďakujeme jej za túto poctu.“

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov