Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


OSRAM: Kontrolujte tlak v pneumatikách, pozor na opravné súpravy!

Správny tlak pomáha k bezpečnej jazde.

Optimálny tlak zabraňuje zvýšeniu opotrebovania, a preto vám môže poskytnúť dlhšie cykly výmeny pneumatík. To šetrí peniaze a pomáha životnému prostrediu. Správny tlak v pneumatikách tiež znižuje spotrebu paliva a tým aj emisie oxidu uhličitého. S kompresormi OSRAM môžete ľahko a rýchlo tlak v pneumatikách skontrolovať a prípadne ho aj upraviť.

Či už ste doma v garáži, na parkovisku, na ulici, na dovolenke alebo na služobnej ceste, kompresory sú užitočné, ľahké a vďaka svojim kompaktným rozmerom ľahko skladovateľné. Sú napájané z 12V zásuvky vo vozidle a majú cez 3 metre dlhý integrovaný napájací kábel s navíjacím mechanizmom a flexibilnou vzduchovou hadicou. Doba nafukovania pneumatík je veľmi krátka, tlak sa zobrazuje v troch rôznych jednotkách tlaku bar, kPa a PSI. Súčasťou je priestor na viečka ventilov pneumatík a veľké tlačidlo pre zapnutie/vypnutie.

S kompresormi sa veľmi ľahko manipuluje bez potreby ďalších nástrojov. Kompresory OSRAM nie sú určené výhradne pre pneumatiky automobilov, s priloženými adaptérmi môžete nafúknuť pneumatiky svojho motocykla, bicykla, kočíka, nafukovacie člny, lopty, matrace, hračky do vody atď. Model TYREinflate 1000 zvládne nafúknuť 13-palcovú pneumatiku do 2 minút, je navyše vybavený integrovaným LED svetlom, obsahuje puzdro s latexovými rukavicami, náhradnými čiapočkami ventilov a disponuje funkciou autostop pri dosiahnutí požadovaného tlaku, s praktickou pamäťou poslednej hodnoty nastavovaného tlaku.

Ste pripravený na defekt? Pozor na tmely po exspirácii

Pneumatiky sú ako jediný kontaktný bod automobilu s vozovkou občas náchylné k defektom. Niektoré vozidlá sú vybavené rezervnou pneumatikou, ale stále viac a viac automobilov je dodávaných iba s tzv. opravnou tesniacou súpravou. V skutočnosti je to takmer štvrtina vyrobených automobilov. Použitím tohto riešenia miesto plnohodnotného alebo dojazdového rezervného kolesa získa výrobca automobilov a vo finále aj majiteľ auta viac priestoru v batožinovom priestore a nižšiu celkovú hmotnosť vozidla, čím dochádza k zníženiu spotreby paliva a ochrane životného prostredia. Vo väčšine prípadov je pre vodiča tiež pohodlnejšie použiť sadu pre utesnenie ako pneumatiku vymieňať, pretože nie je potrebné žiadne náradie ani zdvihák.

Opravná súprava OSRAM TYREseal KIT obsahuje fľašu s tesniacim prostriedkom na pneumatiky o objeme 450 ml, kompresor na pneumatiky a úložný obal. Možno ho použiť ako náhradu za originálnu sadu od výrobcu. Súprava umožňuje utesniť defekty pneumatík až do 6 mm pomocou najnovšej technológie a nafúknuť pneumatiku priloženým kompresorom. Po utesnení pneumatiky súpravou OSRAM TYREseal KIT môžete pokračovať v jazde až do vzdialenosti 200 km.

Takto dočasne opravenú pneumatiku je možné po použití jednoducho očistiť vodou a bežne opraviť, čím ušetríte za dodatočné náklady. Utesnenie poškodenej pneumatiky je rýchle a jednoduché, nie je nutné použiť nástroje alebo zdviháky, takže môžete v ceste pokračovať do 10 minút. V porovnaní s penovými tmelmi je zloženie tesniacej hmoty OSRAM navrhnuté tak, aby bolo kompatibilné so systémom monitorovania tlaku v pneumatikách vozidla (TMPS). Vďaka technológii tesniacej hmoty nemusí byť ventilová vložka pri použití tmelu vybratá. Vzhľadom k tomu, že väčšina tesniacich materiálov pre pneumatiky musí byť vymenená pravidelne každých 5 rokov, vrátane tých, ktoré sú dodávané z výroby, je náhradná fľaša OSRAM TYREseal 450 ideálnym spôsobom, ako vymeniť tesniaci prostriedok pre pneumatiky vo vozidle po dátume exspirácie.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov