Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai Bayon – nové SUV má nové meno

Hyundai zverejnil meno svojho nového modelu crossover-SUV: Hyundai Bayon. Tento úplne nový model, ktorý sa začne predávať na európskom trhu v prvej polovici roka 2021.

Hyundai Bayon sa pripojí k modelom Kona, Tucson, NEXO a Santa Fe, čím sa stane najmladším zástupcom modelového radu SUV značky Hyundai v Európe.

 

Meno Bayon je inšpirované mestom Bayonne na juhozápade Francúzska. Pretože Hyundai Bayon je primárne produktom pre európsky trh, výrobca sa rozhodol pomenovať ho podľa európskeho mesta, ktoré je situované medzi atlantickým pobrežím a Pyrenejami a je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre ľudí obľubujúcich športové aktivity ako jachting a horolezectvo, čo sa dobre hodí k lifestylovému charakteru nového modelu.

 

Hyundai Kona Hybrid vs Škoda Kamiq 1,0 TSI – Malý turbobenzín či hybrid?

V uplynulých 20 rokoch sa značka Hyundai pri návrhu mien svojich populárnych SUV často inšpirovala geografickými názvami z celého sveta. Sú to nielen mená Tucson a Santa Fe podľa miest v štátoch Arizona a Nové Mexiko v USA, ale napríklad aj Kona – meno odvodené podľa okresu Kona na veľkom ostrove Havaj. Dokonca aj priekopnícky model NEXO, poháňaný palivovými článkami na vodík, má meno odvodené od geografického názvu – Nexø je jedno z najväčších miest na obľúbenom dánskom dovolenkovom ostrove Bornholm.

 

Zdroj: Hyundai

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov