Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Raritný Aston Martin Cygnet je na predaj. Cena vyrazí dych!

Aston Martin Cygnet prišiel na trh ešte v roku 2011. Výroba ale skončila skôr, ako bolo plánované.

Spolu vyrobili len približne 300 kusov, z ktorých jeden je aktuálne na predaj. Pýtate sa, prečo sa Aston Martin uchýlil k takému autu? Veď predsa vyrábal, a stále vyrába, skvosty na kolesách. Za všetko mohli nové emisné normy v roku 2012. Briti sa ani vtedy nemohli chváliť príliš ekologickými automobilmi, a tak rýchlo potrebovali vyváženie – preto začali spoluprácu s Toyotou. Model Cygnet nie je nič iné ako prezlečená Toyota iQ.

Aston Martin upravil prednú časť. Vymenili svetlomety, pridali charakteristickú prednú masku. Do kapoty sa pridali prívody vzduchu a do blatníkov žiabre. Interiér nezostal bez zásahov – tvrdý a lacno pôsobiaci interiér očalúnili kožou, nechýbala ani alcantara či hlinik (nie neodsťahoval sa do Humpolce). Na všetkých možných miestach sú samozrejme aj logo značky.

Spočiatku plánovali vyrobiť 4 000 kusov.. Nakoniec sa výroba zastavila v roku 2013 na asi 300 vyrobených kusoch.

Teraz teda môžete získať jednu raritu. Spoločnosť Aston Martin Works v Buckinghamshire ju nedávno zverejnila na svojom webe.  Predávaný kus je z roku 2012 a za 8 rokov najazdil iba 12-tisíc. míľ (cca 19 000 km). Jediný dostupný motor benzínový 4-valcový motor 1,33 generuje iba 98 k a 125 Nm. Nie je ťažké uhádnuť, že zrýchlenie na stovku na míle uteká od tých pravých Astonov. Je to približne 12 sekúnd a max. rýchlosť je udávaná 170 km/h.

Cena nie je nízka a predstavuje až 36 950 libier, to je o pekných pár tisíc libier viac, ako keď bolo fungl nové.

Foto: Aston Martin Works

Diskusia 1
  1. Dušan Používateľ hovorí

    Kamaz.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov