Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Diaľničná križovatka Triblavina bude otvorená na prelome roka

Budúca križovatka Triblavina sa nachádza v 18. kilometri na diaľnici D1 medzi Bratislavou a Sencom. V smere do Trnavy napojí priľahlé obce Bernolákovo – Veľký Biel – Senec a na druhej strane sa pripoja obce Čierna voda – Slovenský Grob – Pezinok.

„Prvá časť projektu by mala byť odovzdaná do užívania na prelome tohto roka. Bratislavský samosprávny kraj (BSK) bude realizovať približne 600-metrový úsek cesty medzi diaľničnou križovatkou a starou seneckou cestou,“ uviedol v utorok 20. októbra na kontrolnom dni Juraj Droba, predseda BSK.

Ide o budúcu cestu II. triedy spájajúcu diaľnicu D1 v mieste mimoúrovňovej križovatky  Triblavina s cestou I. triedy I/61 v blízkosti obce Bernolákovo. Projektová dokumentácia ešte z roku 2013 pôvodne uvažovala s mimoúrovňovou križovatkou aj na ceste prvej triedy I/61 pri Bernolákove. Tú realizuje Národná diaľničná spoločnosť a v nultej etape bude vybudovaná ako styková, riadená svetelnou signalizáciou. BSK prostredníctvom spoločnosti Regionálne cesty Bratislava (RCB) bude realizovať 580 metrov vozovky. Na staveniskovú cestu župa vybuduje nové vrstvy asfaltobetónovej vozovky.

Národná diaľničná spoločnosť počíta s tým, že novovybudovaná cesta bude dočasne využitá v rámci obchádzkovej trasy počas budovania diaľničnej križovatky D1 a D4 pri Vajnoroch.

Križovatka Triblavina je navrhnutá ako mimoúrovňová, kosodĺžniková križovatka a dopravne bude napojená na súčasnú diaľnicu D1 v úseku Bratislava – Senec prostredníctvom samostatných križovatkových vetiev. V mieste styku vetiev križovatky a navrhovanej miestnej komunikácie sú projektované namiesto stykových križovatiek menej kolízne turbo-okružné križovatky, pre zabezpečenie vyššej bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. V rámci križovatky sa na diaľnici D1 vybudoval aj nový podjazd pre križovanie s novou komunikáciou.

Zdroj a foto: bratislavakraj.sk

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov