Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hyundai i30 N Project C zbrojí proti rakovine

Keď Hyundai predstavil model i30 N Project C, mnohým zaplesalo srdce. Stratégia automobilky vyrobiť iba prísne limitovaných 600 kusov väčšinu schladila. Na Slovensku sa totiž dostanú iba 2 autá. Áno, iba dve!

Hneď na úvod poviem, že cenníková cena Hyundai i30 N Project C je 39 990 eur, vrátane DPH. Zo spomínaných dvoch exemplárov však slúži spoločnosti Hyundai na marketingové a propagačné účely a iba druhé – úplne nové a nejazdené – ide do predaja. Nie však do bežného predaja, ale do dražby. Záujemca si sám stanoví cenu, ktorú je ochotný za vozidlo zaplatiť. Rozdiel medzi ponúknutou a cenníkovou cenou modelu venuje Hyundai pacientskej organizácii NIE RAKOVINE. Dražba sa spustila práve dnes.

„Náročný zápas s novým, agresívnym vírusom ako krajina a jej obyvatelia zvládame skvele. Preto sme sa teraz rozhodli upriamiť pozornosť na tých, ktorí pomoc potrebujú azda najviac – sú to onkologickí pacienti. Ako partner pacientskej organizácie NIE RAKOVINE, ktorá odvádza fantastickú prácu na poli prevencie, edukácie a pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám, ponúkame do predaja náš aktuálne najexkluzívnejší model – i30 N Project C zo 600-kusovej limitovanej edície. Jeho predajom chceme prispieť na boj so zákernou chorobou,“ hovorí o aktivite Marek Kopča, marketing a PR manager Hyundai Motor Slovakia.

Slová o akútnej potrebe boja s onkologickými chorobami zvýrazňujú aj vyjadrenia prezidentky Aliancie NIE RAKOVINE Jany Pifflovej Špankovej: „Každý deň na Slovensku pribúda 94 onkologicky chorých a 38 ľudí zomiera. Sú to čísla, ktoré nás nemôžu nechať ľahostajnými.“ Aliancia NIE RAKOVINE na Slovensku prevádzkuje v súčasnosti dve pacientske poradne, v ktorých bývalí onkologickí pacienti pomáhajú tým súčasným, a plánuje otvoriť ďalšie. Zasadzuje sa tiež o zavedenie systémových skríningov obyvateľstva na tri najvážnejšie onkologické ochorenia. Súčasťou aktivít združenia sú aj prednášky na školách, vo fabrikách či na regionálnych podujatiach.

Aj Hyundai hovorí nie rakovine

Slovenský Hyundai podporuje Alianciu NIE RAKOVINE už niekoľko rokov. Súčasťou spolupráce je zabezpečovanie mobility, vďaka ktorej dokážu členovia aliancie vykonávať svoju činnosť na celom území našej krajiny. Predajom modelu Hyundai i30 N Project C chce Hyundai prispieť na zabezpečenie novej makety hrubého čreva.

i30 N Project C je vrcholovou verziou obľúbeného modelu i30 N. Podobne ako bežné N-ko disponuje benzínovým turbomotorom 2,0 T-GDi s výkonom 202 kW (275 k). Vyrába sa ako súčasť 600-kusovej limitovanej edície a exkluzivitu mu tiež dodávajú unikátny športový karbónový paket, ľahké športové kované zliatinové disky, športové škrupinové sedadlá Sabelt či alcantarou čalúnené prvky interiéru.

 

„Project C je skutočnou oslavou prvej generácie mimoriadne úspešného modelu i30 N,“ hovorí o vozidle, ktoré ovládlo predaje v subsegmente tzv. hot-hatchov aj na Slovensku, Marek Kopča z Hyundai Motor Slovakia. „A keďže z limitovanej edície 600 ks máme na Slovensku len dva, rozhodli sme sa jeden z nich ponúknuť na predaj netradičnou formou súťaže. Táto ponuka je určená len vážnemu záujemcovi. i30 N Project C nie je možné u nás získať inak, len prostredníctvom výhry v súťaži o exkluzívne predkupné právo naň. Záujemca o kúpu si sám stanoví cenu, ktorú je ochotný za auto zaplatiť. Rozdiel medzi ňou a cenníkovou cenou venujeme NIE RAKOVINE na novú nadrozmernú maketu hrubého čreva, s ktorou organizácia podniká vzdelávacie turné po celej krajine.“

Súťaž o predkupné právo na model Hyundai i30 N Project C trvá od 20. mája do 14. júna 2020. Záujemca o kúpu tohto vozidla sám navrhuje finálnu cenu, ktorú je pripravený za auto zaplatiť. Tá musí byť rovnaká alebo vyššia ako cenníková (39 990 € s DPH). Do súťaže sa môžu zapojiť fyzické aj právnické osoby iba jeden raz. Hyundai počas trvania súťaže nebude zverejňovať priebežnú výšku ceny vozidla, aby sa predišlo navyšovaniu ceny v posledných minútach trvania súťaže. Všetky podstatné informácie o súťaži a modeli i30 N Project C sú k dispozícii na webovej stránke www.hyundai.sk/project-c.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov