Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Volkswagen I.D. Roomzz: Šiesty člen rodiny

Nemecká automobilka Volkswagen predstavila ešte vlani na autosalóne v Šanghaji elektrický koncept I.D. Roomzz, ktorý vzbudil nemalý záujem. Jeho produkčný model plánujú uviesť do predaja na budúci rok na čínskom trhu.

Jednoduchý dizajnový jazyk, oblé aerodynamické krivky rodiny vozidiel I.D. sa prejavili aj v tomto novom SUV. Predzvesťou je aj ďalší smer designu v tomto segmente. „Toto SUV je monolitom, jeho design vytvára dojem, že bolo dokonale vyfrézované z jedného kusu materiálu. I.D. Roomzz sa pritom pohybuje s elektrickou ľahkosťou – nehlučne a bez emisií,“ tvrdí šéfdesignér automobilky Klaus Bischoff. Nové elektrické SUV ponúkne okrem iného aj úplne automatizovanú jazdu na štvrtej úrovni.

Úplne nový koncept interiéru ponúka doteraz nevídané možnosti individualizácie a variability. Rôzne konfigurácie sedadiel sa prispôsobia nielen osobným požiadavkám cestujúcich, ale tiež príslušnému jazdnému režimu. Ak aktivuje šofér režim úplne automatizovanej jazdy, môžu si cestujúci individuálne otočiť svoje sedadlá o 25 stupňov smerom k pozdĺžnej osi vozidla. V interiéri tak vznikne atmosféra luxusného salóniku, v ktorom môžu cestujúci ľahko navzájom komunikovať.

Neskutočne variabilný a univerzálny model je ďalším členom rodiny I.D.. Aj šiesty člen rodiny elektromobilov je skonštruovaný na základe modulárne platformy MEB pre vozidlá s elektrickým pohonom, rovnako už predstavené modely I.D. Crozz, I.D. Buzz, I.D. Vizzion a I.D. Buggy. „I.D. Roomzz ukazuje, ako si predstavujeme budúcnosť veľkých SUV s elektrickým pohonom. Puristické estetické pojatie umocňuje jednoznačnú funkcii, zážitky užívateľov sú intuitívne a prirodzené,“ dodal Bischoff.

-jj-, zdroj a foto: Volkswagen

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov