Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

Golfista Sabbatini chváli Mercedes-Benz GLE

Profesionálny golfista Rory Sabbatini vynikajúco reprezentuje našu krajinu. Nedávno zavítal na krátku návštevu Slovenska, počas ktorej si otestoval najnovší model vozidla Mercedes-Benz GLE. Na adresu SUV nešetril slovami chvály.

Rodák z juhoafrického Durbanu získal v závere minulého roka vďaka svadbe s Martinou Štofaníkovou slovenské občianstvo. Ak všetko pôjde podľa ambicióznych plánov Slovenskej golfovej asociácie (SKGA), tak by mal Sabbatini reprezentovať slovenský golf na budúcoročnom olympijskom turnaji v japonskom Tokiu.

Sabbatini, ktorému sa v tejto sezóne na US PGA Tour darí, má k automobilovému priemyslu srdcom blízko. „Ja mám rád všetky druhy automobilov. Šoférovanie ako také si dokážem naplno užívať. Mám za sebou dokonca aj niekoľko šoférskych skúseností s automobilmi typu NASCAR,“ prezradil golfista, vďaka ktorému nedávno vyvesili slovenskú vlajku po prvý na najstaršom turnaji v histórii – The Open.

Hráč s dlhým golfovým odpalom má aj svoju jednotku na štyroch kolesách. „Mal som mnoho áut. Každé bolo iné. Vyskúšal som množstvo značiek aj modelov. Ak by som však mal spomenúť le jedno, tak by to bol Mercedes-AMG SL. Auto musí byť komfortné, musí sa dobre ovládať a sedieť na ceste. Samozrejmosťou je dostatočný výkon,“ dodal Sabbatini, ktorý figuruje na 78. mieste oficiálneho svetového rebríčka.

Pre väčšinu golfistov je najdôležitejšia veľkosť batožinového priestoru. Zmestiť sa musí všetko vrátane golfového vaku. Priznám sa, že som si nikdy nevyberal automobil podľa veľkosti batožinového priestoru. Pre mňa sú oveľa dôležitejšie jazdné vlastnosti, ovládateľnosť auta a to, ako sa správa na ceste. Ako prechádza cez zákruty a ako pri tom drží na ceste. Užívam si šoférovanie a jazdenie,“ vysvetlil 43-ročný golfista.

Šesťnásobný víťaz na okruhu US PGA si počas „slovenskej dovolenky“ vychutnával vďaka importérovi aj nový model Mercedes-Benz GLE. Auto si ma získalo, bolo fantastické. V segmente väčších SUV je to veľmi dobrá voľba. Mimoriadne pohodlné a ocenil som mnoho bezpečnostných asistenčných systémov. Dokážu vás vynikajúco odbremeniť a nemusíte sa vyčerpávať intenzívnym sústredením na cestu. Bol to naozaj veľmi dobrý zážitok,“ opísal Sabbatini osobné skúsenosti s čerstvým SUV.

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov